Sporto bazes atverti ir pritaikyti visuomenei siekiantiems projektams šiemet skirta 8,6 mln. eurų valstybės biudžetų lėšų. 22-iejų projektų vykdytojai valstybei įsipareigoja per dvejus metus pagerinti esamas sporto bazes, pritaikant visuomenės fizinio aktyvumo reikmėms.
2024 m. kvietimas teikti paraiškas sporto bazių pagerinimo projektams, finansuojamiems Sporto rėmimo fondo lėšomis, sulaukė didelio dėmesio: pirmą kartą kvietimą skelbusi Nacionalinė sporto agentūra gavo 77 paraiškas. Iš jų 22 atrinkti ir sutartis pasirašę pareiškėjai ne mažiau kaip 25 proc. nuo sąmatos prie projekto prisidės nuosavomis ar kitų šaltinių lėšomis. Sporto bazių pagerinimo projektai apims sporto infrastruktūrą 18 šalies savivaldybių. Skirtinguose Lietuvos regionuose esantys objektai bus atnaujinami arba rekonstruojami: Biržuose atnaujintame stadione bus įrengta dirbtinė futbolo danga, krepšinio, teniso, paplūdimio tinklinio aikštelės, atsiras gimnastikos, šuolių ir rutulio stūmimo sektoriai, Tauragės Vytauto stadione – atnaujinami bėgimo takai, įrengta laipiojimo / gimnastikos trasa ir lauko treniruokliai, rekonstruotame Dembavos sporto aikštyne – įrengtos futbolo, krepšinio, lauko teniso, padelio, treniruoklių ir vaikų žaidimo aikštelės, taip pat apšvietimo sistema, kad bendruomenė ilgiau galėtų naudotis sporto aikštynu.
„Finansuojami net 22 projektai – tai svarus valstybės indėlis, gerinant šalies sporto infrastruktūrą. Projektai orientuoti į bendruomenių poreikius – jeigu atnaujintose aikštelėse matysime sportuojančius vaikus, tai – milžiniška pridėtinė vertė. Lietuvoje situacija su sporto infrastruktūra gerėja: ne tik miestuose, bet ir rajonuose randasi erdvių, kuriose žmonės gali sportuoti, mankštintis, aktyviai leisti laisvalaikį. Išlieka problema, kad kartais šie objektai yra užrakinti ar trūksta informacijos, kad juose aktyviai leisti laiką gali visi bendruomenių nariai. Tikimės, kad rekonstruoti sporto objektai pritrauks daugiau žmonių dalyvauti sporto veiklose ir pagerins sąlygas ugdyti fiziškai aktyvią ir sveiką visuomenę“, – sako Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas.
Šiemet Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytas prioritetas konkurse buvo skiriamas projektams, kuriais siekiama sporto bazes atverti ir pritaikyti visuomenei. Tarp specialiųjų vertinimo kriterijų sporto bazės būklės gerinimas, sudarant galimybę didinti fizinio aktyvumo veiklų ir plėtojamų sporto šakų skaičių, taip pat sporto bazės prieinamumas įvairioms visuomenės grupėms bei pritaikymas asmenims su negalia. Pažymėtina, kad projekto vykdytojai įsipareigoja ne mažiau nei 3 metus po projekto įgyvendinimo vykdyti nemokamas fizinio aktyvumo veiklas tikslinėms grupėms.
Nacionalinės sporto agentūros informacija