Kasmet rugsėjo viduryje vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Ši Europos iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams. Ėjimas pėsčiomis ir važiavimas dviračiu – tai ne tik judumo priemonė, bet ir puikus ryšių su žmonėmis palaikymo būdas.

Ne pirmus metus Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokytojai rugsėjo mėnesį kviečia mokyklos bendruomenę, namie palikus automobilius, pažinti gimtąją Jonavą pėsčiomis arba važiuojant  dviračiais bei paspirtukais. Šiemet fizinio ugdymo mokytoja Ž. Laurinavičienė pasiūlė rugsėjo 21d. organizuoti projektinę dieną „Be automobilio su šeima“. Kartu su Jonavos krašto muziejaus ir turizmo bei informacijos centro darbuotoja  G. Narbutaite – Kontrime numatytas pažintinės išvykos „Jonavos tiltai“ maršrutas. Šaulių vadas E.Živaitis kartu su jaunųjų šalių komanda mielai sutiko prisijungti prie šios dienos veiklų.

Įsijungdami į Europos judumo savaitės renginius padedame jaunajai kartai tapti darnaus judumo karta.

Nors rudeniškas oras šeštadienio rytą nelepino, daugiau kaip 50 dviratininkų ir paspirtukininkų iš mokyklos kiemo dviračių taku pajudėjo Jonavos tilto link. Čia laukė ne tik trumpa informacija apie  tiltų istoriją Jonavoje, bet ir jaunųjų šaulių mankšta. Toliau maršrutas vaizdingomis Neries pakrantėmis tęsėsi iki geležinkelio tilto, o iš ten iki „Achemos“ tilto. Kiekvienoje stotelėje išklausėme trumpą informaciją apie tilto atsiradimą, svarbą mūsų miestui. Kitoje Neries pusėje esančiame Taurostos parke žygio dalyvių laukė mini viktorina ir gardi košė. Kelionė baigėsi Jonavos tiltu grįžus į miestą.

Gausų būrį pėsčiųjų lydėjo jaunieji šauliai. Jie keliavo tik viena Neries puse  stabtelėdami prie Jonavos tilto, geležinkelio tilto,  „Achemos“ tilto ir grįžo atgal iki Jonavos tilto. Keliaudami ne tik klausėmės krašto muziejaus gidės Giedrės pasakojimo apie tiltų atsiradimą Jonavoje, bet ir grožėjomės Nerimi, rudenėjančios gamtos peizažu.  Prie Jonavos tilto mokyklos bendruomenės narius pasitiko jaunieji šauliai, su jais žygio dalyviai atliko mankštą. Baigus maršrutą išvykos dalyvių laukė mini viktorina ir, žinoma, košė.

Smagi „alternatyvi ekskursija“ po miestą pavyko. Džiaugiamės, kad prie šios iniciatyvos prisijungė nemažas būrys mokinių tėvelių. Važiuodami dviračiu, paspirtuku ar keliaudami pėsčiomis turėjome progą iš naujo atrasti savo gimtąjį miestą, pabendrauti, pasigrožėti rudenėjančiomis Neries pakrantėmis. Įsijungdami į Europos judumo savaitės renginius padedame jaunajai kartai tapti darnaus judumo karta.

 

Daiva Balandienė, Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos mokytoja, žygio dviračiais dalyvė

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: