Energetikos ministerija kartu su didžiausiomis šalies energetikos įmonėmis imasi aktyvių veiksmų stiprinant šalies kritinės energetikos infrastruktūros objektų fizinę saugą. Pasitelkus Lietuvos kariuomenės paramą, Gaižiūnų poligone sėkmingai išbandytos specialios konstrukcijos, skirtos apsaugoti strateginius objektus nuo galimų fizinių veiksnių.

Energetikos ministerija įgyvendina Strateginę ir svarbią reikšmę turinčių energetikos infrastruktūros objektų fizinės apsaugos sistemos plėtros programą. Šios programos priemonės yra skirtos energetikos infrastruktūros objektų fizinės apsaugos stiprinimui. 

Energetikos įmonių užsakymu buvo pagaminti apsauginių konstrukcijų ir apsauginių barjerų projektiniai modeliai. 

„Šiandien Lietuvos energetikos sektorius, kaip niekada anksčiau, yra stiprus, nepriklausomas ir kartu pavyzdys Europoje. Tačiau dabar viena iš pagrindinių mūsų darbotvarkės užduočių – energetikos infrastruktūros atsparumas ir apsauga. Šie bandymai – ne tik kritinės infrastruktūros atsparumo, bet ir gebėjimo apsaugoti įrenginius nuo galimų konvencinių ar hibridinių grėsmių patvirtinimas“, – sako viceministras Arnoldas Pikžirnis.

Tokie testavimai leidžia ne tik praktiškai įvertinti konstrukcijų efektyvumą, bet ir užtikrinti, kad svarbiausi šalies energetikos objektai būtų pasirengę atremti galimus fizinius veiksnius. Tai stiprina ne tik fizinį objektų saugumą, bet ir visos valstybės atsparumą išorės poveikiui.

„Mūsų bendrovei priklausantys objektai yra įtraukti į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą. Nuolat investuojame į jų apsaugą, kad ji būtų visapusė. Kariuomenės poligone išbandyti apsauginiai atitvarai – dar viena papildoma priemonė“, – sako Asta Sungailienė, „Ignitis gamybos“ vadovė.

Programoje dalyvauja kritinę energetikos infrastruktūrą valdančios įmonės AB „Ignitis gamyba“, AB „Litgrid“, AB „Amber Grid“,  AB „Energijos skirstymo operatorius“ ir AB „KN Energies“.

Energetikos ministerijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: