Ko gero, dar daug kas prisimena istoriją, kai Rukloje veidą apdegusio berniuko motina I. T. prašė žmonių paaukoti jos sūnaus gydymui pinigų, nors tiek kaimynai, tiek Ruklos seniūnija nedvejojo – vaikas buvo pasveikęs. Niekas negali tiksliai pasakyti, kiek žmonių patikėjo ašarojančios rukliškės pasakojimais, tačiau žinoma, kad ne vienas pervedė pinigus į jos sąskaitą, taip pat aukojo grynais.
Kai rukliškės bandymas pasipelnyti pasiekė žurnalistus, o šie greitai informavo visuomenę, kad I. T. istorija – su daug klaustukų, prašymai paaukoti vaiko gydymui iš socialinių tinklų dingo. Tačiau I. T. panašu, sugalvojo, kaip nedirbant vėl papildyti savo banko sąskaitą – dabar prašo paaukoti šuns, kurio nemato net kaimynai, gydymui.
Neabejoja apgaule
Kaip portalui jonavoszinios.lt pasakojo I.T. kaimynystėje gyvenanti rukliškė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, tačiau moters prašymu neskelbiami), I. T. šeima neturi jokio augintinio, tačiau socialiniame tinkle ,,Facebook“ plinta jos prašymas paaukoti šuns gydymui.
,,Čia yra 8 asmenų šeima gyvenanti apie 48 kv.m. bute, net per durų slenkstį neįsileidžianti gyvūnų. Jei vaikai partempia namo kokį keturkojį, jis kaip mat išmetamas iš namų, taip kad ši šeima niekad neturėjo šuns, tokiu "verslu" - rinkti paramą, jie užsiima nuolatos. O dabar ir vėl renka aukas šunims, kurių niekada neturėjo ir neturi ", - pasakojo moteris.
Skirtingos nuotraukos
Patikrinus portalui jonavoszinios.lt atsiųstas nuorodas, kuriose – iš bendros I. T. ir jos vyro ,,Facebook" paskyros išplatinti prašymai padėti, matyti, kad tikimasi surinkti 4000 eurų.
Viename skelbime rašoma (kalba netaisyta): ,,Turime suniuka kuris apako po mirtino viruso, reikalinga akyciu operacija, reikalinga suma operacijai 4. 000 e padekite mes norime matyti.“
Šalia skelbimo pridėta į vokiečių aviganio jauniklį panašaus šuniuko nuotrauka.
Kitame skelbime rašoma(kalba netaisyta): ,,Sveiki norime visu paprasyti pagalbos musu suniukas apako po intirito ir operacija kai zinote jinai kainuoja tad tikimes sulaukti jusu visu paramos aciu.“
Prie skelbimo jau pridėta haskio nuotrauka.
Šalia abiejų skelbimų, žinoma, ir I. T. banko sąskaita.
,,Nežino“ net pats ,,Google"
Nors su pačia I. T. susisiekti kol kas nepavyko, rimtų dvejonių dėl aptarto pagalbos prašymo sukelia ne tik jos kaimynės pasakojimas: I. T. dar prieš kelis metus pateko į policijos pareigūnų akiratį, kai pradavinėjo bižuteriją, kaip auksą, vėliau, kai buvo paskelbtas žiauriai nužudytos kėdainiškės I. S. tėvų prašymas padėti surasti dukrą, pažadant už tai solidžią pinigų sumą, I. T. visiems pasakojo girdėjusi I. S. balsą Ruklos miškuose. Kaip žinia, jos pasakojimai – nepasitvirtino, o ją pažįstantys Ruklos gyventojai nedvejojo, kad taip buvo tikimasi pasipelnyti.
Reikia atkreipti dėmesį ir į naujausių I. T. skelbimų su prašymu padėti turinį – tokios ligos, kaip ,,intiritas“, ,,nežino“ net pats ,,Google".
Jei I. T. norėjo paminėti enteritą, tai primename jai, kad enteritas, paprastai sakant, yra žarnyno uždegimas. Ką jis gali turėti bendro su apakimu?
Padėti – svarbu, tačiau nepraraskit budrumo
Iš socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidos portaluose mirgančių prašymų padėti – akivaizdu, kad Lietuvoje yra daugybė žmonių, kurie gali ir nori ištiesti pagalbos ranką kitam. Tai – graži ir prasminga iniciatyva, tačiau būtina neprarasti budrumo – sukčiai vis dažniau slepiasi už graudžių istorijų.
Prieš patikint kitam savo pinigus, patartina patikrinti bent aukoti prašančio asmens skelbiamus duomenis – pavyzdžiui, susivesti jo banko sąskaitą, vardą, pavardę į ,,Google". Jei šis yra sukčius, tikėtina, kad internete jau bus įdomios informacijos apie jį.