Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai susitiko su greitosios medicinos pagalbos darbuotojų profesinėmis sąjungomis ir aptarė darbuotojams rūpimus klausimus.
„Palyginti neseniai įsteigta Greitosios medicinos pagalbos tarnyba vis dar išgyvena transformacijos laikotarpį, kai turime atidžiai stebėti 2023 m. įgyvendintų pokyčių rezultatus, ar jie atitinka užsibrėžtus tikslus, gyventojų interesus ir tarnybos darbuotojų lūkesčius. Matome, kad tarnybos reagavimo greitis ir paslaugų kokybė laipsniškai gerėja, tačiau darbuotojai mato tam tikrus darbo organizavimo trūkumus, kuriuos turėsime įvertinti ir ieškoti sprendimų kartu su įstaigos vadovais. Labai svarbu, kad visi matome bendrą tikslą – kurti šiuolaikišką ir pažangią greitosios pagalbos tarnybą“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė.
Greitosios medicinos pagalbos darbuotojus vienijančios profesinės sąjungos ministerijai pateikė siūlymus dėl Greitosios medicinos pagalbos tarnybos (GMPT) struktūros, aprūpinimo įranga, darbo apranga ir naujais automobiliais, vidinės komunikacijos ir finansinio autonomiškumo. Ministerija įvertins šiuos siūlymus ir tarsis su GMPT vadovybe dėl jų įgyvendinimo.
Nuo 2023 m. liepos 1 d. Lietuvoje veikia vieninga Greitosios medicinos pagalbos tarnyba (GMPT), kuri buvo suformuota apjungus 46 anksčiau atskirai veikusias greitosios pagalbos stotis. Taip buvo siekiama efektyviau organizuoti darbą ir užtikrinti greitesnį reagavimą, suvienodinti brigadoms tenkančius krūvius, paslaugų teikimo standartus, darbo sąlygas ir apmokėjimo sistemą, taip pat mažinti administravimo išlaidas.
Darbo kokybė ir operatyvumas pagerėjo atsisakius savivaldybių administracinių ribų ir padidinus GMP brigadų bei pastočių skaičių, taip pat skyrus lėšų automobilių parko atnaujinimui. 2024 m. tarnyba įsigijo 15 naujų GMP automobilių, o per artimiausiu keletą metų jų planuojama įsigyti dar apie 200. Šiam infrastruktūros atnaujinimo projektui numatyta 41 mln. eurų Europos Sąjungos lėšų.
SAM Komunikacijos skyrius