Jonavos rajone, Praulių kaime, Gulbės slėnio gyvenvietėje, 2022 m. lapkričio mėnesį įsikūrė nauji gyventojai. Nuo to laiko, važiuojant į darbą ar Jonavos pusę, jie pastebėdavo juodai apsirengusią moteriškę, stumiančią vaikišką vėžimėlį, pilną įvairių daiktų, maišų ir kitų neaiškių dalykų. Žiemą moteris būdavo pastebima traukianti pilnas roges. 

Pavasarėjant ir orui šylant, šeima nusprendė pasivaikščioti miške, esančiame kitoje kelio pusėje, priešais Jonavos elevatorių, visai netoli kelio ženklo ,,Jonavos miesto pabaiga". Pastebėję išmintą takelį į mišką, jie nusprendė juo pasivaikščioti. Nustebino tai, ką rado nuėję vos 100 metrų gilyn į mišką.  

,,Nežinau, ar ta moteris ten gyvena, ar tik tempia rastą ,,turtą", bet nei vienu, nei kitu atveju, manau, nėra gerai ir neturi taip būti. Gal yra kokia instancija, kuri gali pasidomėti šios moters padėtimi, o taip pat, manau, kad reikėtų išvalyti mišką nuo tokio sukaupto ,,gėrio", - dar kovo 15-ąją pasakojo Gulbės slėnio gyventoja, miške aptikusi aptariamą buveinę.  

Portalas jonavoszinios.lt susisiekė su Aplinkos apsaugos departamentu bei Jonavos viešosios tvarkos skyriumi (VTS). Paaiškėjo, jog miške ,,turtą” kaupia VTS specialistams gerai žinoma moteris Janina T., kurios gyvenimo būdo pakeisti taip ir nepavyksta.  

,,Kurį laiką moteris gyveno Šiluose. Jai buvo skirtas socialinis būstas. Nuolatos gaudavome gyventojų skundų, kad minima moteris bute kaupė įvairias atliekas, tokias, kaip ir šiame miškelyje. Bute apdirbdavo atliekas, kuriose buvo metalo ir nešdavo jį į supirktuvę. Moteris kelis kartus buvo įspėta, kad kaupti atliekų gyvenamajame būste negalima, tačiau savo gyvenimo būdo ji nekeitė tvirtindama, kad pajamos iš metalo pridavimo vienintelis jos pragyvenimo šaltinis.  

Nevykdydama reikalavimų susitvarkyti, moteris Teismo sprendimu iškeldinta iš socialinio būsto. Vėliau pastebėjome, kad moteris įsikūrė viešoje erdvėje arčiau Jonavos miesto, miškelyje, netoli Panerių. Ten taip pat nuolat stebėjome situaciją, lankydavome ją, perspėdavome, kad atliekų kaupimas nėra galimas, tačiau moteris nebuvo lengvai sukalbama, nebuvo linkusi paisyti reikalavimų, o netrukus persikėlė į kitą miškelį, priešais Jonavos elevatorių. Savo veiklą ji čia vykdo ilgiau nei metus. Mūsų skyriaus specialistai kartu su gamtos apsauga lankėmės ne vieną kartą, bandome spręsti situaciją, tačiau geranoriškai susitarti su moterimi nepavyksta. Ji nesutinka, kad daro pažeidimą, toliau teršia aplinką ir tarnybas ,,maitina” pažadais, kad susitvarkys”, - kalbėjo VTS Vyriausioji specialistė Aušra Jakimavičienė. 

,,Aplinkos apsaugos departamentui ši situacija žinoma, esame gavę pranešimą dėl paklausime minimų aplinkybių ir dėl galimų miško naudojimo pažeidimų. Pradėtas tyrimas, aiškinamės situaciją", - teigia departamento komunikacijos skyrius. 

Kaip miškelyje sakė pati Janina, nakvoti ji vyksta pas sūnų į Ruklą, o čia ji dirba ir užsidirba apie 100 eurų per mėnesį, o tarnybos jai trukdo ir neduoda pinigų.   

Kiek yra žinoma, moters sukauptas ,,turtas” ne kartą buvo priverstinai sutvarkytas – prireikė net kelių priekabų, kad atliekos būtų išvežtos. Janina nelinkusi susitvarkyti ne tik savo aplinkos, bet ir reikiamų dokumentų pašalpoms ar kitokiai pagalbai bei paramai gauti. Teigiama, kad ji šiuo metu stovi eilėje kitam socialiniam būstui gauti. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: