Kaip ir kiekvienais metais į Jonavą suvažiuoja šachmatų entuziastai, šios sporto šakos mėgėjai ir profesionalai iš visos Lietuvos, kad sudalyvauti šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio skirtą turnyrą. Šiemet dalyviai galėjo pasidžiaugti itin didele erdve, nes varžybos vyko sporto arenoje.
Dar pernai varžybų organizatoriai, Kūno kultūros ir sporto centras, skaičiavo masiškumo rekordus, kai susirinko 215 galvočių. Šiemet lūkesčiai viršyti. A ir B turnyrus sudėjus šiemet susirungti atvyko 227 šachmatininkai.
Šešti metai, kai varžybos vykdomos dvejuose turnyruose. A turnyre (114 dalyvių) varžėsi suaugusieji bei jauniai (2000 metų gimimo ir jaunesni), o B turnyre (113 dalyvių) savo sugebėjimus demonstravo vaikai (2008 metų gimimo ir jaunesni) bei jaunučiai (2004 metų gimimo ir jaunesni).
Varžybų pradžią, paaiškindamas bei primindamas taisykles, paskelbė Kūno kultūros ir sporto centro šachmatų skyriaus treneris ir šių varžybų vyr. teisėjas Donatas Vaznonis. Šiemet dalyviai vėl žaidė šveicariška sistema (9 ratai) po 10 minučių partijoje, kiekvienam ėjimui pridedant po 5 sek. Tarptautiniam arbitrui padėjo gan aukštos klasės teisėjų brigada: FIDE teisėjas Gintas Zybartas, nacionalinės kategorijos teisėjai Radvilė Klepeckaitė bei Salvinija Gabrilavičienė ir Virginija Savickienė.
Pasibaigus varžyboms apdovanojimų ceremonijoje savo medalius ir prizus atsiėmė nemažas būrys geriausiai pasirodžiusių įvairaus amžiaus šachmatininkų. Pirmiausia vyr. teisėjas D.Vaznonis pakvietė apdovanojimus atsiimti pačius jauniausius šios sporto šakos galvočiukus. Vaikų grupėje (2008 metų gimimo ir jaunesni) tarp mergaičių trečioji vieta atiteko penkis taškus surinkusiai Rimantei Laužikaitei iš Panevėžio, aplenkusi antroje vietoje likusią ir tiek pat taškų surinkusią šiauliškę Deiną Ščipokaitę. Nugalėtoja šioje grupėje tapo 5,5 taško surinkusi Agnė Mickūnaitė (Ukmergė).
Tos pačios amžiaus grupėje tarp berniukų trečias buvo6 taškus surinkęs Jogaila Girkantas iš Šiaulių. Antrą ir trečią vietas užėmę šachmatų entuziastai surinko po 6,5 taško, tačiau jų aukštesnes vietas lėmė reitingai. Ant antrosios vietos prizininkų pakylos laiptelio lipo vilnietis Martynas Misiuk, o nugalėtoju tapo dar vienas šiauliškis, FIDE meistras Daniel Šer.
Jaunučių (2004 metų gimimo ir jaunesni) tarpe prizines vietas pasidalino dar šeši entuziastai. Mergaičių grupėje trečioji vieta atiteko Ievai Šitkauskaitei iš Vilniaus (6 tšk.), antrąją vietą užėmė kaunietė Simona Perminaitė (6,5 tšk.), o nugalėtoja tapo dar viena sostinės atstovė Monika Misiuk (7 tšk.).
Nepralenkiamas visame B turnyre buvo 8,5 taško surinkęs ir be pralaimėjimų žengęs Matas Povilaitis iš Šiaulių. Visu tašku nuo nugalėtojo atsiliko ir antrąją vietą iškovojo vilnietis Aleksandras Učkūronis, o trečioji vieta atiteko 7 taškus surinkusiam Klaipėdos atstovui Michail Kazhakin.
Gan dosniai prizus dalinosi ir A turnyro dalyviai. Įdomi situacija susiklostė šiame turnyre tarp rungtyniavusių merginų ir moterų. Būtent šiame turnyre vienose iš paskutiniųjų vietų buvo jonavietė Bronislava Narakaitė, bet pasirodo jai užteko tų dviejų taškų, kad moterų grupėje užimtų trečiąją vietą. Šių metų turnyre nieko keisto nebuvo, kad ant prizininkų pakylos liptų daugybę atstovų iš Šiaulių. Taip ir moterų grupėje penkis taškus surinko ir antrąją vietą iškovojo Gabrielė Fokaitė. Visgi, sau lygių neturėjo 6 taškus į savo kraitį įsirašiusi tarptautinė meistrė iš Vilniaus Salomėja Zaksaitė, kuri ir pernai buvo nepralenkiama.
Tuo tarpu merginų grupėje (2000 metų gimimo ir jaunesnės) po keturis taškus surinko dvi šachmatininkės, tačiau panevėžietė Darija Staškevičiūtė liko trečia, o vilnietė Evelina Ravluševič iškovojo antrąją poziciją. Nors iki lyderių bendroje įskaitoje buvo tolokai, bet šios grupės pajėgiausia tapo šešis taškus surinkusi Guoda Perminaitė iš Kauno (5 tšk.).
Geriausiu šachmatininku tarp vaikinų tapo Šiaulių miesto atstovas Lukas Stauskas (7,5 taško), gerokai už nugaros palikęs antroje vietoje likusį tarptautinį meistrą iš Marijampolės Paulių Pultinevičių (6 tšk). Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko kauniečiui Karoliui Jukštai (6 tšk.). Būtent L. Stauskas turnyro bendrojoje įskaitoje iškovojo aukštą antrąją vietą.
Suaugusiųjų vyrų tarpe dominavo šachmatų titulus turintys žaidėjai. Nugalėtoju aiškia persvara su septyneriomis pergalėmis ir dvejomis lygiosiomis tapo didmeistris Šarūnas Šulskis iš Kauno (8 tšk.), kuris pustaškiu aplenkė dar vieną laikinosios sostinės atstovą, tarptautinį meistrą Tomą Laurušą. Trečioji vieta atiteko didmeistriui iš Vilniaus Vidmantui Mališauskui (7 tšk.).
Nebuvo pamiršti ir puikiai save realizavę senjorai, kurie nė neketino lengvai atiduoti taškų jaunesniems varžovams. Tarp senjorų užfiksuotas įdomus faktas, kad prizines vietas užėmė žaidėjai, kurių pavardės atspindi miestų pavadinimus (Plungė ir Kaunas). Nenuilstantis ir visuose turnyruose dalyvavęs Gintautas Plungė iš Šiaulių bendroje įskaitoje pateko į penktąjį dešimtuką, o tarp senjorų buvo trečias (5 tšk.). Šioje grupėje antrąją vietą užėmė tarptautinis meistras kaunietis Kęstutis Kaunas (6 tšk.). Pajėgiausiu senjoru tapo uostamiesčio atstovas Vytautas Vaitonis (6 tšk.).
Kaip varžybų šeimininkai, prizais buvo išskirti ir jonaviečiai. Tarp ne itin gausaus jonaviečių būrelio, aukščiausia vieta atiteko bendroje įskaitoje tik septintajame dešimtuke buvusiam Juozui Kazlauskui (4,5 tšk). Ant antrosios vietos pakylos laiptelio lipo 4 taškus surinkęs Valentinas Krugliakovas, o trečias buvo 3,5 taško sukaupęs Andrius Kupčiūnas.
Po įvairių grupių prizininkų apdovanojimų, geriausiems žaidėjams buvo įteikti piniginiai prizai. Be jau minėtų Š. Šulskio, L. Stausko, T. Laurušo, V. Mališausko, apdovanoti vilniečiai Dmitrijus Chocenka, Marius Bieliauskas, tarptautinis meistras Vaidas Sakalauskas bei Sigitas Kalvaitis iš Plungės.
Tradiciškai paminėti ir dovanėlių nusipelnė jauniausi du penkiamečiai pradedantys krimsti šios sporto šakos paslapčių. Tai panevėžietis Ignas Jasas bei Šarūnas Norkeliūnas iš Marijampolės.
Po varžybų visus sveikino R. Banaičio duktė Daiva Dackevičienė su sūnumi Karoliu, Kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė bei šios įstaigos sporto metodininkas Benas Čekanavičius.