Daugiausia Lietuvos gyventojų per metus orlaiviais leidžiasi į vieną ar dvi keliones. Lietuvos oro uostų tyrimas atskleidė, kad moterys skraido aktyviau negu vyrai ir į keliones dažniau leidžiasi laisvalaikio tikslais. Taip pat moterys labiau pastebi ir vertina Lietuvos susisiekimo oru kokybės pažangą. 

Proveržį pažymi ir keleiviai, ir tarptautiniai ekspertai

„Kuo dažniau žmonės naudojasi Lietuvos oro uostų paslaugomis ir skraido, tuo geriau jie pastebi kokybinius kelerių pastarųjų metų pokyčius. Šią visuomenės nuomonės tyrimo metu išryškėjusią tendenciją patvirtina ir naujausia Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) ataskaita. Tarptautiniai analitikai skaičiuoja, kad Lietuva net 20 proc. pagerino netiesioginio susisiekimo rodiklį (keliaujant per jungiamuosius oro uostus), o tiesioginis susisiekimas per metus paaugo 3 procentais. Svarbiausių susisiekimo rodiklių augimą lėmė su tradicinėmis oro bendrovėmis plėtojamos partnerystės, atspindinčios tikslingus struktūrinius pokyčius Lietuvos oro uostams vis geriau integruojantis į Vakarų Europos oro uostų tinklą“, – teigia Tadas Vasiliauskas, Lietuvos oro uostų (LTOU) atstovas žiniasklaidai.

Pasak T. Vasiliausko, dažnesni skrydžiai strateginės reikšmės maršrutais keleiviams leidžia sutaupyti daug laiko ir planuoti patogesnes keliones, pavyzdžiui, skrendant iš Europos į JAV arba Aziją. Pavyzdžiui, vasaros aviacijos sezonu du kartus kasdien vykdomi skrydžiai tarp Vilniaus ir Amsterdamo atveria kur kas patogesnį netiesioginį susisiekimą su JAV vakarų pakrantės oro uostais. Keturi kasdieniai skrydžiai tarp Vilniaus ir Kopenhagos irgi išplečia keliautojų galimybes naudotis jungiamaisiais skrydžiais. 

LTOU atliktas tyrimas parodė, kad susisiekimo oru kokybę vyrai ir moterys labiausiai sieja su patogumu tiesioginiu reisu nuskristi į pagrindinius Europos aviacijos mazgus ir svarbiausius žemyno ekonominius centrus. Dar apklausos rezultatai liudija, kad moterys dažniau negu vyrai kaip svarbius aspektus įvardija patogius skrydžių laikus ir skrydžių dažnumą. Tuo metu susisiekimo kokybę vertinę vyrai, lyginant su moterimis, šiek tiek didesnę svarbą skyrė užtikrintai skrydžių krypčių įvairovei. 

Savo patirtį moterys dažniau vertina aukščiausiais balais

Apklausa taip pat atskleidė, kad moterys dažniau negu vyrai iš Lietuvos oro uostų skraido laisvalaikio tikslais – tai nurodė 89 proc. respondenčių. Palyginti, taip atsakiusių vyrų buvo 75 procentai. Tačiau analizuojant keliones darbo tikslu, vyrų grupė buvo kone dvigubai gausesnė – 13 proc. vyrų ir 7 proc. moterų. Daugiau vyrų buvo ir respondentų grupėje, kurios atstovai teigė, kad darbo ir laisvalaikio tikslais skraido vienodai dažnai.

Vertinant bendrą kelionių patirtį, paaiškėjo, jog per pastaruosius 12 mėnesių iš Lietuvos oro uostų teko skristi 65 proc. moterų ir 58 proc. vyrų. Taigi, moterims kelionės oru yra labiau įprastos negu vyrams. Daugiau negu pusė (51 proc.) apklaustų moterų teigė, kad per metus iš Lietuvos skrido 1 arba 2 kartus.

Tyrimo duomenimis, 70 proc. moterų Lietuvos susisiekimo oru kokybę įvertino aukščiausiais (nuo 8 iki 10) balais. Atitinkamai, tokius pačius vertinimus pasirinkusių vyrų buvo 60 procentų. Be to, moterys dažniau negu vyrai puikiai vertino atskirus susisiekimo kokybės aspektus, tokius kaip patogios skrydžių jungtys kituose oro uostuose, skrydžių dažnumas, patogūs skrydžių laikai ir kt. 

Apibendrindamas tyrimo rezultatus, T. Vasiliauskas teigia, kad pozityvų visuomenės požiūrį į LTOU veiklą ryškiausiai atspindėjo tai, kad 9 iš 10 gyventojų pažymėjo, kad šalies susisiekimo oru kokybė per paskutinius metus pagerėjo.

LTOU pranešimas spaudai

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: