Savaitgalį Marijampolėje vyko tradicinis – jau 31-asis – 1 valandos bėgimas „Sūduvos“ taurė. Unikaliame Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etape taip pat buvo varžomasi ir dėl Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės.

Prie starto linijos šiltos saulės apšviestame „Sūduvos“ stadione išsirikiavo beveik 100 bėgikų. Jaunesni dalyviai galėjo rinktis 30 min. bėgimą.

Antrus metus iš eilės šio bėgimo nugalėtoju tapo Evaldas Gustaitis (MLASK). Jis per valandą spėjo nubėgti daugiau nei 43 ratus arba 17 km 403 m.

„Nors laimėjau, šiemet bėgti buvo sunkiau. Dėl to ir rezultatas prastesnis nei pernai. Prabėgęs pirmą ratą supratau, kad reikės kentėti likusias 59 minutes, - šypsojosi E. Gustaitis. – Kas be ko, sunkumai grūdina, o nugali tie, kurie nepasiduoda. Linkiu visiems niekada nepasiduoti ir siekti užsibrėžtų tikslų.“

Antrąją vietą užėmė Vaidas Ramanauskas („Origami runners“, 16 km 695 m), trečiąją – Andrius Aukštuolis („Love Streams Running“, 16 km 202 m).

Tarp moterų nugalėjo Ieva Rezajeva („RunFace VaSti“). Jos rezultatas – 14 km 29 m.

„Po finišo užplūdo labai geri jausmai. Labai džiaugiuosi, emocijos netelpa viduje. Šį bėgimą tikrai kartosiu ir ne kartą - džiaugėsi I. Rezajeva. – Tikėjausi nubėgti 14 km ir tą pavyko padaryti.“

Antrą vietą tarp moterų užėmė Eglė Galimovienė (Jonavos „Maratonas“, 13 km 377 m), trečiąją – Renata Jatužienė (Kauno BMK, 12 km 982 m).

30 minučių bėgime geriausiai sekėsi Jonui Venckūnui (7,55 km) ir Dianai Purkinai (6,86 km).

Po šio LBT etapo pasikeitė lyderis bendroje įskaitoje. Į pirmą vietą pakilo Andrius Aukštuolis (5842 tšk.), aplenkęs Remigijų Zalumskį (5835 tšk.). Trečias yra Titas Peleckas (5173 tšk.).

Moterų tarpe pirmauja Aistė Valantiejienė (4148 tšk.), antroje pozicijoje rikiuojasi Dalia Lukošienė (3428 tšk.), trečioje – Jurgita Žirkauskaitė (3219 tšk.).

Kitą savaitgalį vyks net du Lietuvos bėgimo taurės etapai. Šeštadienį Vilniuje bus surengtas dar vienas unikalus ir analogų Lietuvoje neturintis bėgimas į dangoraižį „Europa“.

Šiame kiek ekstremalesniame bėgime, kurį itin mėgsta ne tik bėgimo, bet ir kitų sporto šakų atstovai, dalyviams reikia kuo greičiau užbėgti į 31-ajame dangoraižio aukšte esančią terasą.

Sekmadienį bėgikai vėl rinksis į Marijampolę, kur vyks jau devintasis LBT etapas. Čia devintą sykį bus surengtas bėgimas „Bėgame už Marijampolę 2023“.

Organizatorių info.

Foto - Ignas Galaunė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: