Vienas iš didžiųjų santykių žingsnių yra apsigyvenimas kartu. Jam pasiryžtama dėl įvairių priežasčių, tokių kaip noras perkelti santykius į kitą etapą, finansiniai ypatumai ar troškimas būti dažniau kartu. Visgi neretai tos sprendimas priimamas spontaniškai ir nespėjama aptarti svarbių gyvenimo kartu aspektų. Šiame straipsnyje pateikiame penkis naudingus patarimus, kurie palengvins šviežiai apsigyvenusios poros gyvenimą kartu.
1. Namų ruošos darbai
Nuo namų ruošos niekas nepabėgs, tačiau gyvenimas su kitu asmeniu tai gali palengvinti. Tokiu atveju namų ruošos darbus galima pasiskirstyti ir taip praleisti mažiau laiko tvarkantis arba išvengti veiklų, kurios nėra pačios maloniausios jums, bet galbūt kaip tik patinka jūsų partneriui. Deja, daugelis neskiria tam laiko, todėl neišvengia konfliktų. Vienas gali manyti, kad ne jo eilė plauti indus, tačiau taip pat gali manyti ir kitas, todėl atsiranda priekaištas – kodėl neišplovei indų? Tačiau pasiskirsčius namų ruošos darbus, tokie klausimai gali nebeiškilti arba iškilti rečiau, kadangi kiekvienas žinos, už ką yra atsakingas.
2. Pasimatymai
Gyvenant su antrąja puse praleidžiama daugiau laiko kartu, tačiau pasimatymai tampa retesni. Tai ypatingos progos, kai abu partneriai apsirengia gražius drabužius, pasikvepina ir išeina į miestą pamiršdami kasdienio gyvenimo problemas. Reguliarūs pasimatymai yra ypač svarbūs santykiams, nes jie palaiko kibirkštėlę, neleidžia paskęsti nuobodaus gyvenimo ritme ir primena, kodėl pamilot savo antrąja pusę. Tam, kad įtraukti pasimatymus į savo kasdienybę būtų lengviau, galite iš anksto nutarti tikslią datą ir dažnumą, kiek dienų per mėnesį ar savaitę tam skirsite.
3. Intymūs santykiai
Apsigyvenus su mylimu žmogumi ne tik daugiau laiko praleidžiama kartu, bet ir atsiranda daugiau galimybių intymiai suartėti. Todėl svarbu nutarti, kokias apsisaugojimo priemonės bus naudojamos. Vienas populiariausių pasirinkimų yra prezervatyvai (greitai ir paprastai juos galite įsigyti internetinėje parduotuvėje Romantika). Kad ir kokias priemones nuspręsite naudoti, pokalbis apie tai yra be galo naudingas, nes gali padėti apsisaugoti nuo netikėtumų.
4. Asmeninė erdvė
Vienas didžiausių gyvenimo kartu privalumų yra tas, jog su partneriu galima leisti žymiai daugiau laiko, nei gyvenant atskirai. Tačiau kartais jo gali būti per daug. Žinoma, laikas su mylimu žmogumi yra svarbus, tačiau laikas su savimi ar draugais taip pat reikalingas ir reiktų to nepamiršti. Kartais poroms naudinga išeiti papramogauti atskirai ar skirti vakarą tik sau ir taip pasikrauti vidinės energijos. Be to, tokiu būdu pora gauna galimybę pasiilgti vienas kito. Prisiminkite: pastoviai būnant su vienu žmogumi, gali pradėti erzinti net menkiausi jo veiksmai, tačiau taip gali būti ne dėl to, kad jus tai išties erzina, bet nuo laiko sau trūkumo.
5. Finansai
Mokesčiai, pinigai už būsto nuomą ir kitos išlaidos yra viena iš kasdienio gyvenimo dalių, kuria tenka dalintis su partneriu. Tačiau pasitaiko atvejų, kai abu ar vienas iš partnerių nemėgsta kalbėtis šia tema, todėl finansų klausimas net nebūna iškeliamas. Visgi apsigyvenus kartu labai rekomenduojama jį aptarti, kad nei viena pusė neliktų kažkuo nepatenkinta. Kalbant šia tema, reikėtų išsiaiškinti, kaip bus mokami mokesčiai, nuoma, taip pat kaip bus paskirstomos maisto ar kitos išlaidos. Šiuo atveju nėra vieno teisingo atsakymo. Kiekvienos poros situacija yra skirtinga, todėl piniginius sprendimus reikėtų priimti atsižvelgiant į asmeninius poreikius.
Straipsnyje paminėjome pagrindinius aspektus, kuriuos vertėtų aptarti su antrąja puse prieš apsigyvenant kartu arba jau po to. Tačiau tai tikrai nėra visos temos, kurias vertėtų aptarti su mylimu žmogumi. Vis dėlto pradėti nuo pateiktų aspektų tikrai galima – galbūt taip išsivystys ir kitos svarbios temos.