Praėjusį sekmadienį baigėsi dvi dienas vykęs „Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas su Momentum Disc Golf“. Čempionatas vyko dviejuose Jonavos rajone įsikūrusiuose diskgolfo aikštynuose – Survilų ir Pušyno. Čempionatas buvo atviras užsieniečiams ir jame kartu su pajėgiausiais Lietuvos sportininkais varžėsi virš 30 Latvijos ir Estijos atstovų. Iš viso šešiuose divizionuose varžėsi net 122 sportininkai iš trijų šalių – tai Lietuvos diskgolfo varžybų rekordas! 

Varžybos buvo registruotos kaip B lygio turnyras pagal PDGA (Pasaulinę diskgolfo asociaciją). Prizinis fondas sudarė beveik 3000 EUR. 

Čempionato pirmas ratas prasidėjo tylos minute pagerbiant žuvusius Ukrainos kare. Po čempionato apdovanojimų bendroje dalyvių nuotraukoje taip pat buvo pagerbta Ukraina. 

 

Čempionate buvo tituluoti 6 Lietuvos čempionai – šalia pagrindinių moterų ir atvirojo (diskgolfe nėra „vyrų“ pogrupių – jis yra atviras visiems) pogrupių, taip pat vyko ir atskirų amžiaus  grupių varžybos – jaunimo iki 18 metų, moterų ir atvirasis 40+ amžiaus, bei atvirasis 50+ amžiaus.  

Pajėgių Latvijos sportininkų dalyvavimas čempionatui suteikė papildomos intrigos – ar kaimynai išsiveš bent vieną Lietuvos čempiono titulą!  

Jaunimo divizione po pirmojo (iš trijų) rato gana užtikrintai (net 8 taškų persvara) pirmavo latvis Darians Galanins. Praėjusių metų čempionas jonaviškis Andrius Patruševas (Chilli Disc Golf komanda) nebuvo nusiteikęs pasiduoti – antrame rate varžovo persvarą sumažino iki minimumo, o finalinį ratą laimėjo dar trimis taškais ir apgynė pernai metais iškovotą titulą! Trečiąją vietą užėmė kitas latvis, tarp jaunimo aukščiausią PDGA reitingą turėjęs Rūdolfs Markuss Ceics. 

 

Dar du sportininkai apgynė pernai metais iškovotus čempionų titulus – tai pavyko padaryti Jurgitai Pašvenskaitei (Elektrėnų diskgolfo klubas), užtikrintai laimėjusiai moterų 40+ kategorijoje ir Antanui Stonkui (Klaipėdos raj.), kuris tik po peržaidimo palaužė vilniečio Vyčio Kulakausko pasipriešinimą 50+ metų kategorijoje.  

 

Aistros tarp Lietuvos ir Latvijos sportininkų virė ir pajėgiausiuose pogrupiuose 

 

Atvirajame 40+ amžiaus pogrupyje finalinį ratą pirmaudami pradėjo du vilniečiai – Darius Gricius ir Vytenis Čukauskas, bet jiems į nugarą kvėpavo du latviai – Reinis Stalsans bei Dainis Ruks. Finaliniame rate visi sportininkai demonstravo gana stabilų žaidimą. Žiemos čempionu antrą kartą, po trijų metų pertraukos, tapo Darius Gricius (DiscCity komanda), antrą vietą užėmė trimis taškais atsilikęs Vytenis Čukauskas, o trečiu liko latvis Reinis Stalsans. 

 

Prieš finalą daugiausia intrigos buvo moterų varžybose – startuojant finaliniam ratui net trys sportininkės turėjo vienodą rezultatą! Lietuvos diskgolfo lyderei daugkartinei Lietuvos čempionei Miretai Jurgelevičiūtei iššūkį metė jos nuolatinė varžovė klaipėdiškė Oksana Žukauskienė bei latvė Elizabetė Peksena. Latvei finalinis ratas nesisekė ir ji gana anksti leido varžovėms iš Lietuvos „pabėgti“ į priekį. Bet intriga tarp dviejų pajėgiausių lietuvių tęsėsi beveik iki finalo pabaigos – likus žaisti 4 krepšius (iš viso viename rate sužaidžiama 18) vis dar buvo lygybė. Pabaigoje tiksliau žaidė O. Žukauskienė ir M. Jurgelevičiūtei nepavyko iškovoti 7 Lietuvos žiemos čempionės titulo. O. Žukauskienė (Chilli Disc Golf komanda), pastaruosius du metus buvusi antra, pirmą kartą tapo čempione. „Labai džiaugiuosi tokia pradžia ir tikiuosi išlaikyti šį lygi viso sezono metu. Didelio jaudulio nebuvo – su varžovėmis finalą žaidėme labai draugiškoje atmosferoje”, - po pergalės sake naujoji čempionė. 

 

Pagrindiniame atvirajame pogrupyje, kuriame paprastai varžosi pajėgiausi vyrai, taip pat vyko neakivaizdinė Lietuvos-Latvijos dvikova. Visų akys buvo nukreiptos į aukščiausią PDGA reitingą turėjusi Latvijos čempioną, jaunąjį talentą Rainers Balodis. Pagrįsdamas savo lyderio statusą po pirmojo rato jis buvo priekyje. Jam į nugarą kvėpavo visa eilė lietuvių. Antrame rate korekcijų įnešė vienas pajėgiausių Lietuvos atstovų vilnietis Mindaugas Pošius – sužaidęs aukščiausiai reitinguotą viso čempionato ratą (PDGA reitingas – 1008), ir pasinaudodamas nelabai sėkmingu latvio žaidimu, jis išsiveržė į priekį net 6 taškų persvara. Antrą ir dešimtą vietą prieš sekmadienio finalą skyrė tik 3 taškai – laukė intriguojanti kova. Finalas „Pušyno“ parke buvo vėjuotas – sportininkams buvo sudėtinga demonstruoti auštus rezultatus. M. Pošius (DiscCity komanda) susikurta persvara padėjo išsilaikyti lyderio pozicijoje ir po keturių metų pertraukos vėl pasidabinti aukso medaliu.  Antrą vietą iškovojo latvis Edgars Saulitis, o trečiąją pasidabino du lietuviai – panevėžietis Laurynas Rimavičius ir vilnietis Aurelijus Zinkevičius. Čempionato reitingo lyderis R. Balodis finaliniame rate vėl klydo ir užėmė tik šeštąją vietą. 

„Nuoseklus pasiruošimas žiemos metu padėjo išlaikyti žaidimo lygį ir jaustis gan užtikrintam siekiant pergalės“, – po pergalės sakė M. Pošius. 

 

Tradiciškai žiemos čempionatu prasidėjęs Lietuvos diskgolfo sezonas žada būti rekordinis – Lietuvos Diskgolfo Federacija yra suplanavusi net 8 Lietuvos Taurės etapus (skirtinguose diskgolfo aikštynuose), taip pat Lietuvos diskgolfo Čempionatą, kuris vyks Vilniuje rugsėjo 2-4 dienomis. 

Lietuvos rinktinės laukia išvyka į rugpjūčio mėnesį Kroatijoje vyksiantį Pasaulio komandinį diskgolfo čempionatą. 

 

 

Visi čempionato rezultatai: 

https://www.pdga.com/tour/event/56923 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: