Nuo liepos 31-osios iki rugpjūčio 6 dienos Prancūzijoje, Merignac mieste, vyko Europos štangos spaudimo čempionatas. Jame savo šaliai bei miestui atstovavusi jonavietė Augusta Chlomko grįžo su puikiomis naujienomis - mergina ne tik laimėjo sidabro medalį, bet ir pagerino rekordą.

Yra kuo džiaugtis

,,Aš startavau jaunių amžiaus, 47 kg svorio kategorijoje, rugpjūčio 2 dieną. Čempionate buvau pripažinta Europos vicečempione, tačiau labai džiaugiuosi ir tuo, jog pagerinau Lietuvos klasikinio štangos spaudimo jaunių amžiaus (47 kg svorio kategorijos) rekordą, išspaudus dar visai neseniai taip baugiai atrodžiusius 52.5 kilogramus", - paklausta apie varžybas pasakojo A. Chlomko. 

Tikėjosi grįžti ne tuščiomis

Paklausta, ar ji tikėjosi tokios sėkmės ir kaip jautėsi sužinojusi, kad ji - viena iš stipriausių, jonavietė pasakoja, kad iki pat varžybų pradžios buvo numatomi įvairūs scenarijai.

,,Šiame sporte reikia gebėti strategiškai apmąstyti spaudžiamą svorį, todėl tiek sportininko, tiek trenerio abipusis pasitikėjimas yra būtinybė. Kadangi mano treneris yra tėtis Vitalijus Chlomko, buvau užtikrinta, jog tuščiomis į gimtąjį kraštą tikrai negrįšime. Esu labai dėkinga savo tėčiui. Jis kiekvieną varžybų minutę jaudinosi ir išgyveno bene daugiau nei aš. Jis ne tik įkvėpė išbandyti save visiškai naujoje sferoje, skatino sunkiausiomis akimirkomis, bet ir įrodė, jog nevalia skirstyti sporto į moterišką/vyrišką ir vien dėl neaiškių stereotipų neišbandyti savo jėgų. 

Kai jau sužinojau, kad esu viena stipriausių, labai apsidžiaugiau. Juk visuomet malonu, kuomet sunkus darbas atsiperka, o ir tai, jog supa tokie stiprūs sportininkai - įkvepia siekti dar daugiau", - kalbėjo jonavietė. 

Pasiruošimas - nelengvas 

Kalbėdama apie tėčio indėlį, mergina pabrėžia, kad būtent jos artimieji ir yra tie žmonės, kurie geriausiai žino, kokį kelią turi nueiti sportininkas, norintis pasiekti užsibrėžtų rezultatų. 

,,Pasiruošimo laikotarpis ir yra ta karčioji šio sporto medalio pusė. Ją mato tik artimiausieji žmonės. Esu jiems labai dėkinga už  viską.  

Tiek mitybos priežiūra ir jos laikymasis, esant šioje svorio kategorijoje, tiek treniruočių krūvis - tikrai nėra lengva, tačiau sudėtingiausia yra nuosekliai, nenukrypstant nuo rutinos ir nesibaiminant, mažais žingsneliais keliauti siekiamo tikslo link.

Norint pasiruošti tarptautinio lygio varžyboms, yra svarbu atsižvelgti ne tik į fizinio pasiruošimo svarbą, bet ir į gebėjimą tinkamai nukreipti savo mintis", - kalbėjo sportininkė.

 

Nusprendė pabandyti

Kodėl mergina pasirinko būtent šią sporto šaką?

,,Dar prieš pradedant sportuoti jėgos trikovę, 7 metus lankiau plaukimą Kaune, tačiau tokie važinėjimai labai vargino, todėl jau 2022 metų gegužę tėtis, kuris yra klasikinės štangos spaudikas, pasiūlė išbandyti paspausti tuomet labai sunkiai atrodančią 20 kg sveriančią štangą. Po pirmo „spaudimo“ , jei taip galima pavadinti tuomet mano atliktą veiksmą (aut. past. šypsosi), tikrai nebuvau sužavėta šiuo sportu, tačiau po dar keleto treniruočių sporto salėje nusprendžiau mesti sau iššūkį ir pamatyti, kiek gali išspausti ši, iš pažiūros nedidelė, mergaitė.

Pirmosios klasikinės jėgos trikovės varžyboms sėkmingai pasiruošti padėjo treneris Aleksandras Žukauskas. Jo dėka pavyko užfiksuoti naujus Lietuvos rekordus jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse (pritūpimų veiksme - 92 kg; spaudimo veiksme - 50 kg, atkėlimų veiksme  - 108 kg, visų trijų veiksmų sumos - 250kg) bei įvykdyti klasikinės trikovės meistro laipsnio normatyvą", - pasakojo A. Chlomko.

Savam ,,burbule"

Pasiteiravus, kokios asmeninės savybės, jos nuomone, merginai būtinos šiame sporte, A. Chlomko mini gebėjimą atsiriboti nuo aplinkos. 

,,Jei reikėtų išskirti savybę, suteikusią man galimybę turėti šiandieninius rezultatus, tai būtų gebėjimas tam tikrais momentais užsidaryti savo saugiame „burbuliuke“, kuris tarsi saugotų nuo „etikečių klijavimo“, nukrypimo nuo siekiamo tikslo ir pašalinių trikdžių", - teigė jonavietė. 

Laiko atranda ir savanorystei

Artimiausios A. Chlomko varžybos vyks spalio 21 dieną Jonavoje. Iki jų mergina tikisi daugiau laiko skirti ir kitiems savo pomėgiams. 

,,Dalyvausiu Lietuvos štangos spaudimo čempionate. Kadangi didžiąją vasaros dalį praleidau sporto salėje ruošiantis Europos čempionatui,  likusią rugpjūčio dalį daugiau laiko norėčiau  skirti savanorystei Jonavos slaugos namuose ir kartu su sese Viktorija pakeliauti po Norvegijos kalnus", - artimiausiais ateities planais pasidalino A. Chlomko.

Asmeninio archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: