29 kartai - tiek, Kauno apskrities policijos duomenimis, nuo 2017-ųjų pradžios administracine tvarka už įvairius nusižengimus baustas jonavietis A. Lobovas. Paskutinė nuobauda jam skirta dar šią savaitę -  Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai priėmė sprendimą, kad už apsilankymą policijos komisariate be kaukės jam teks susimokėti 1,3 tūkst. eurų.

Anot administracinio nusižengimo bylos medžiagos, 2021 metų lapkričio 12 dieną Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiojo tyrėjo A. Mikalausko nutarimu, A.Lobovas buvo nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 45 straipsnio 4 dalį 1,3 tūkst. eurų bauda ir 506 straipsnio 4 dalį – 128 eurų bauda.

Baudos vyrui skirtos, nes jis  karantino laikotarpiu, 2021 metų birželio 4 dieną ,09.50 valandą, pagal šaukimą atvyko į Jonavos rajono policijos komisariatą nedėvėdamas nosies bei burnos dengiančios apsaugos priemonės. Teigiama, kad net ir paprašius užsidėti kaukę, A. Lobovas atsisakė tai daryti. Už abiejų, jau minėtų nusižengimų padarymą, jonaviečiui skirta 1,3 tūkst. eurų bauda.

Visgi, A. Lobovas nesutiko su šiuo sprendimu - jis pateikė teismui skundą, kuriame buvo prašoma panaikinti aptartą nutarimą bei nutraukti administracinio nusižengimo teiseną. Jonavietis skunde teigė, kad byloje nėra  įrodymų, jog jis sukėlė pavojų įstaigai. Esą institucija nepateikė įrodymų, kad yra nukentėjusiųjų nuo jo veiklos, nėra ekspertų išvadų, kiek viruso buvo prieš ir kiek po pareiškėjo sukelto pavojaus, taip pat ar buvo iškviestos tarnybos dezinfekuoti patalpas, kiek ir kokių virusų nustatyta jose.

Vasario 7-ąją Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai nusprendė netenkinti A. Lobovo skundo ir palikti nepakeistą 2021 metų lapkričio 12 dienos Kauno apskrities VPK administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiojo tyrėjo nutarimą.

Teismo verdiktu,  A. Lobovas savo veiksmais sukėlė pavojų išplisti koronavirusui. Taip pat konstatuota, jog jis, neužsidėdamas nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės, nevykdė teisėto policijos reikalavimo. 

Kaip sunkinanti aplinkybė įvertinta tai, jog A. Lobovas  tame pačiame ANK straipsnyje numatytą administracinį nusižengimą padarė pakarotinai, kol dar nepasibaigęs nustatytas terminas. Vyras ne kartą yra baustas administracine tvarka, o baudos - nesumokėtos.

Nutartis nuo jos nuorašo išsiuntimo ar išdavimo datos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmus per dvidešimt kalendorinių dienų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: