2022 m. vasario 25 d. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai VĮ Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Karmėlavos miške, Kalnėnų k., Užusalių sen., Jonavos r., užfiksavo pavojingomis naftos produktų atliekomis užterštą apie 0,6 ha žemės plotą.

Departamento pareigūnai įtaria, kad pavojingos naftos produktų atliekos panardinamu siurbliu per sumontuotą guminę žarną į mišką išleistos iš Kalnėnų naftos produktų terminalo.

Pagal pirminius duomenis, terminalą su jame esančiais įrenginiais eksploatuoja UAB „NAPC“. Bendrovei įteikti privalomieji nurodymai taršai likviduoti – žemės paviršiuje esančios taršos likvidavimo darbus (miško paviršiuje išpiltų pavojingų naftos produktų atliekų surinkimą) bendrovė jau yra pradėjusi ir turės juos užbaigti vykdyti ne vėliau kaip iki 2022 m. kovo 21 d.

Dėl šiurkščių aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimų ir žalos aplinkai Departamentas kreipėsi į Kauno miesto prokuratūrą ir Kauno AVPK dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo atsakingų įmonių atžvilgiu. Departamento pareigūnai aktyviai bendradarbiauja ir teikia visokeriopą pagalbą tyrimo veiksmuose.

Apie incidentą informuota ir Jonavos rajono savivaldybė, Jonavos PGT. Savivaldybės ir PGT atstovai situaciją įvertino 2022 m. kovo 7 d. apsilankę įvykio vietoje, kovo 8-ąją Jonavos rajono savivaldybėje organizuojamas ekstremalios situacijos komisijos posėdis. Apie priimtus sprendimus informuosime.

AAD inf. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: