Kaip šiandien buvo rašoma AB ,,Achema" pranešime spaudai, bendrovė įmonės darbuotojų profesinei sąjungai suteikė naujai įrengtas, dvigubai erdvesnes patalpas ne įmonės teritorijoje, o Jonavos mieste esančiame verslo centre. Tačiau ši istorija turi ir kitą medalio pusę. Achemos darbuotojų profesinė sąjunga (ADPS) tvirtina, kad balandžio 11 d. 7:00 profsąjunga sulaukė protu nesuvokiamų AB “Achema” veiksmų.

Kaip informuoja ADPS, įmonė „Achema“ profsąjungai kovo 4 d. liepė išsikelti. ADPS kovo 7 d. informavo Achemą, kad pagal LR Civilinį kodeksą ji privalo įspėti apie tai prieš tris mėn. Be to, ADPS turi atsiklausti narių, kur turi būti profsąjungos etatiniai darbuotojai, nes ne profsąjunga turi tai spręsti, o nariai.

Anot ADPS, jei nariams yra priimtina, kad profsąjunga bus įsikūrusi mieste, ne gamykloje, iki birželio 1 d. ADPS kreipsis dėl sekančių susitarimų, susijusių su:

1) panaudos sutarties turiniu;

2) susitikimų su darbdavio atstovais dėl pasiūlymų, problemų ir įprastų klausimų sprendimo organizavimo;

2) dalyvavimo narių susirinkimuose;

3) dalyvavimo visuotiniuose darbuotojų susirinkimuose;

4) tarybos, valdybos posėdžių organizavimo;

5) teisės kontroliuoti, kaip bendrovė laikosi ir vykdo su jų atstovaujamų darbuotojų teisėmis ir interesais susijusius darbo, ekonominius ir socialinius įstatymus ir susitarimus įgyvendinimo;

6) naudojimosi turimomis  darbo  priemonėmis tvarkos ir kt.                                                                                    

Anot ADPS, identiškas susirašinėjimas vyko ir balandžio 1 d.

Tačiau, kaip teigia ADPS, "balandžio 11 d. 7:00 profsąjunga sulaukė protu nesuvokiamų AB “Achema” veiksmų. Spynos pakeistos, kabinetai užblokuoti. Darbo priemonės, dokumentai, buhalterija/kasa - viskas yra darbdavio rankose."

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: