Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) lapkričio mėnesį vykdė antrąjį akcijos „Garažiukas – Kaminukas 2022“ etapą. Per paskutinįjį rudens mėnesį aplinkosaugininkai patikrino 234 ūkio subjektus ir 280 fizinių asmenų. Per antrąjį akcijos laikotarpį atlikti 148 tiksliniai reidai, nustatytas 61 pažeidimas, skirta administracinių nuobaudų už 1605 eurus ir duoti 7 privalomi nurodymai.   

Akcijos tikslas – aplinkos taršos prevencija, ypatingą dėmesį skiriant aplinkos oro taršai. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ir kitų atliekų neteisėto tvarkymo sustiprinta kontrolė. 

 „Visada pabrėžiame, kad  atsakingai vykdoma veikla yra didžiausias prioritetas. Šia akcija siekiame, kad sumažėtų aplinkos teršimas transporto priemonių atliekomis. Taip pat norime, kad žmonės suvoktų, kokios neteisėtai ar netinkamai vykdomos veiklos pasekmės, žala aplinkai ir žmonių sveikatai”, – sakė Aplinkos kokybės departamento Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus patarėjas Paulius Rutkauskas.

Pasak P. Rutkausko, tam, kad atliekos būtų tvarkomos visuomenei ir aplinkai saugiu būdu, vienas svarbiausių akcijos „Garažiukas–Kaminukas“ tikslų – šviesti ir informuoti veiklos vykdytojus apie sutarčių sudarymo su teisėtais, skaidriai veikiančiais atliekų tvarkytojais, svarbą. 

„Vienas aplinkosaugininkų prioritetų –  tokia veikla užsiimančių asmenų švietimas. Visi veiklos vykdytojai privalo žinoti, kad būtina sudaryti sutartis su teisėtais ir skaidriai veikiančiais atliekų tvarkytojais. Tik tokiu atveju būsime tikri, kad atliekos bus tvarkomos visuomenei ir aplinkai saugiu būdu“, – akcentavo P. Rutkauskas. 

Aplinkosaugininkai per akcijos antrąjį laikotarpį skyrė 36 administracinius nurodymus fiziniams asmenims, 25 – juridiniams.

Akcijos „Garažiukas-Kaminukas 2022“ rezultatai

Per visą akciją nuo š. m. pradžios aplinkosaugininkai patikrino 457 ūkio subjektus ir 593 fizinius asmenis. Skyrė 178 administracines nuobaudas ir davė 17 privalomųjų nurodymų. Skirta administracinių nuobaudų už 2205 eurus. Dažniausi pažeidimai – aplinkos užteršimas, atliekų deginimas, apskaitos nevykdymas, ženklinimo reikalavimų nesilaikymas. 

Aplinkosaugininkai kreipė dėmesį į asmenis, garažų bendrijose, pavieniuose garažuose, ūkiniuose pastatuose, fermose, angaruose ir gamybinėse patalpose vykdančius transporto priemonių techninę priežiūrą, remontuojančius ir ardančius eksploatuoti netinkamas transporto priemones (ENTP).

Taip pat akcijos laikotarpiu visuose šalies regionuose buvo tikrinama, ar asmenys ir įmonės, užsiimančios automobilių priežiūra, remontu arba ardymu, šildymui naudoja tinkamą kurą, kaip tvarkomos susikaupusios atliekos. 

Aplinkosaugininkai reidus organizavo bendradarbiaudami su Valstybinės darbo inspekcijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, savivaldybės, policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistais. 

Departamento pareigūnai ragina apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti telefonu 112. 

AAD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: