Gruodžio 11-ąją dieną „Litexpo“ kongresų ir parodų rūmuose įvyko tradicinė „Lietuvos Junior Achievement“ kalėdinė mugė. Joje mokomosios bendrovės, dalyvaujančios „accelerator_x“ programoje, pirmą kartą šiais mokslo metais pristatė savo sukurtas paslaugas ir produktus. „Litexpo“ lankytojų laukė 130 jaunųjų bendrovių – beveik 400 mokinių. Tarp pastarųjų - ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazistai, atstovavę jų pačių įkurtą bendrovę – ,,TEDRA" . Ji siūlo puošti namus natūraliomis dekoracijomis.

Apjungė vardus

5 vaikinai (Tadas Liktaravičius, Donatas Statkus, Emilis Zareckas, Aidas Rokutovas ir Rokas Čaikauskas) į komandą susibūrė spalio mėnesį.

,,Per tą laiką jau nemažai nudirbome. Pirmas mūsų naujos komandos tikslas buvo sukurti jaunosios bendrovės pavadinimą. Priėję prie bendrų išvadų, išsirinkome ,,TEDRA“.

Pats žodis su mūsų veikla nėra susijęs, nes, kai įkūrėme bendrovę, tikslios verslo idėjos dar susigalvoję nebuvome. Tiesiog sumanėme rišliai sudėti visas mūsų komandos narių vardų pirmąsias raides. Taip ir kilo šis 5 asmenų grupės vardas. Šiuo metu visi esame pasiskirstę darbo pareigomis ir sklandžiai vykdome veiklą", - pasakojo ,,TEDRA" prezidentas Rokas Čaikauskas.

Aplinkai draugiška produkcija

,,TEDRA" savo klientams siūlo įsigyti įvairias šventines bei sezonines dekoracijas.

,,Jos gaminamos iš namuose prieinamų medžiagų. Visus žmones skatiname pasipuošti savo būstus ekologiškais ir aplinkai draugiškais žaisliukais.

Idėją norėtume praplėsti ir tarp jaunesnių klasių mokinių, kurie taip pat galėtų sekti mūsų pėdomis", - kalbėjo vaikinas.

Svarbi patirtis

,,TEDRA" komanda pripažįsta, kad paroda leido pasisemti svarbios patirties.

,,Nors ir buvome numatę, kaip viskas vyks, bet pats dalyvavimas suteikė mums anksčiau neturėtos patirties verslumo srityje.

Manome, kad mums sekėsi gana neblogai ir sugebėjome pasiekti sau iškeltus pelno tikslus", - kalbėjo R. Čaikauskas.

Iššūkių nepatyrė

Ar kuriant produktus, ,,TEDRA" susidūrė su iššūkiais?

,,Turime pripažinti, kad pagrindinis mūsų produktas (kalėdinė kepurėlė) nėra mūsų sukurta originali mintis. Jos viešų prototipų radome internete ir bendrovės prezidentas pasiūlė jais pasinaudoti, įgyvendinant savo planą.

Kadangi idėja nėra labai sudėtinga, ją pradėti įgyvendinti taip pat nebuvo sunku. Pagrindines prekėms pagaminti reikalingas medžiagas jau turėjome namuose, todėl iš karto puolėme dirbti.

Mūsų nuomone, veikla vyko sklandžiai be jokių stambių problemų", - patirtimi dalijosi ,,TEDRA" komanda.

Nežada sustoti

Jaunuoliai žada tęsti savo veiklą toliau.

,,Jau ir dabar galvojame apie naujas verslo idėjas ar tikslus ir apie jų įgyvendinimus.

Prie projekto prisijungėme dėl to, nes manome, kad verslumas yra ateities veikla ir savo pavyzdžiu norime skatinti visus prie jo prisijungti. Kai kurie komandos nariai yra numatę būtent su tuo ir sieti savo ateitį", - teigė R. Čaikauskas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: