Aplinkos apsaugos departamento Kauno miškų kontrolės skyriaus pareigūnai spalį gavo pranešimą dėl Kazlų Rūdoje neteisėtai kertamo privataus miško. Atlikus tyrimą nustatyta, kad svetimame sklype nelegaliai iškirstos 8 sausos pušys.

„Atlikus tyrimą, nustatėme, kad pušis nukirto gretimo sklypo savininkai. O tai jie padarė, dėl medžių keliamos galimos grėsmės jų turtui“, – sakė Kauno miškų kontrolės skyriaus vyr. specialistas Egidijus Baltrušaitis.

Vadovaujantis Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatais, leidimai kirsti mišką neprivalomi atrankiniams sanitariniams kirtimams, kai iškertami sausuoliai ar vėjavartos, tačiau ši nuostata galioja pačiam miško savininkui.

Pasak aplinkosaugininko, asmuo, kirtęs medžius, nebuvo gavęs leidimo (suderinimo) kirsti medžius iš sklypo savininko. Šiam asmeniui taip pat reikės atlyginti žalą aplinkai.

Kauno miškų kontrolės skyriaus pareigūnai primena, kad savavališkai kirsti, žaloti medžius ar krūmus, žaloti miško paklotę draudžiama.

„Asmenys savavališkai, t. y. neturėdami atitinkamų leidimų nukirtę ar sužaloję miško medžius, krūmus, miško paklotę, turės atlyginti padarytą žalą aplinkai bei sumokėti nemenkas baudas“, – teigė aplinkosaugininkas.

Aplinkosaugininkai dėkoja žmonėms, kurie padeda užkardyti pažeidimus ir išaiškinti pažeidėjus. Todėl, pamačius pažeidimus, prašo nedelsiant skambinti telefonu 112.

Aplinkos apsaugos departamento info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: