Rugsėjo 6-ąją paskelbta, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas nestabdys Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo neleisti organizuoti rugsėjo 10 d. mitingo prie Seimo, mat minėtu sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo panaikintas ankstesnis sprendimas dėl suderinimo. Į rengiamo mitingo prie Seimo bylą Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiaisiais asmenimis įtraukė Valstybės saugumo departamentą (VSD) ir policiją, kurie turės per 14 dienų pateikti atsiliepimus.

Kritika Vilniaus merui

Rugsėjo 6-osios vakarą Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sulaukė kritikos dėl pastaruoju metu pasirodančios netinkamos miesto valdžios atstovų komunikacijos ir veiksmų, mat savivaldybė atšaukė jau anksčiau suderintą leidimą mitingui rugsėjo 10-ąją, taikius mitinguotojus išvadindama riaušininkais, sakė susitikime dalyvavusi buvusi Vilniaus m. savivaldybės tarybos narė, Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Dabar nemato kliūčių

Atsakydamas į kritiką, miesto meras patikino, jog rugsėjo 10-osios mitingo organizatoriams kreipusis iš naujo, dabar nemato kliūčių, kodėl mitingas galėtų neįvykti. Vilniaus savivaldybė trečiadienį žada svarstyti Lietuvos šeimų sąjūdžio prašymą leisti surengti mitingą rugsėjo 10-ąją kitoje Vilniaus vietoje, prie Vilniaus arkikatedros.

Lietuvos šeimų sąjūdis tikisi geranoriškumo

Tuo tarpu šiandien, rugsėjo 7-ąją išplatintas Lietuvos šeimų sąjūdžio kreipimasis į policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnus. Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas Raimondas Grinevičius rašo:

„Rugsėjo 10 d., penktadienį į Katedros aikštę rinksis ne šiaip nepatenkinti žmonės, į Vilnių atvažiuos Lietuva. Ta, iš kurios viešai juokiasi ir šaiposi, kurios negirdi, nemato ir nenori pastebėti dabartinė valdžia. Šie žmonės dar tiki, kad bus išgirsti, kad galima apginti savo Tautos tradicijas, šeimas, vaikų ateitį ir Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Neabejingų savo šaliai piliečių susirinkimas, kuriam jie turi konstitucinę ir žmogiškąją teisę, turi įvykti ir atitikti aukščiausius saugos, tvarkos ir protesto renginių kultūros reikalavimus. Lietuvos šeimų sąjūdis tikisi geranoriškumo, tarpusavio supratimo ir padarys viską, kad mitingas būtų taikus. Bendradarbiausime su pareigūnais, mums padės savanoriai ir policijos tarnybos veteranai.

Esame tos pačios, mums visiems brangios šalies bendrapiliečiai ir nestovime priešingose pusėse. Būkim šią dieną tvirti ir supratingi, nepasiduokime nepagrįstoms emocijoms ir provokatoriams, kurie nori mus vienas kitam demonizuoti ir supriešinti. Mūsų tikslas bendras - apsaugoti Konstituciją, mūsų ir jūsų šeimų teises ir valstybės ateitį, ir mes tą kartu, taikiai ir oriai pasieksime“.

Mitinguos ir jonaviečiai

Jonaviečiai socialiniuose tinkluose dalinasi informacija, jog rugsėjo 10 -ąją, 8 val., nuo Jonavos sporto arenos visi pajudės link Vilniaus, o grįžimas atgal numatytas 17 val.  

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: