Lietuvos policija šiandien išplatino skaidrę, kurioje išvardinti žingsniai, kaip elgtis, jei neapsikenčiate dėl kaimynų rūkymo balkonuose. O štai Jonavoje atsiras pirmasis daugiabutis namas, kuris nuo vasario 15 dienos oficialiai turės "nerūkymo zonos" statusą. Tokių daugiabučių mūsų mieste tik daugės.  

Lietuvos policija socialiniame tinkle išplatino pranešimą, ką daryti, jei kenčiate nuo balkonuose rūkančių kaimynų.  Pareigūnai taipogi atkreipė dėmesį, kad gyventojai turi patys užfiksuoti pažeidimą ir perduoti užfiksuotus duomenis savivaldybei arba per epolicija.lt, o ne skambinti skubios pagalbos tarnybų tel. 112.

Įsigaliojus draudimui rūkyti balkonuose, jis kiek aktualesnis tik tam namui, kurio bent vienas to namo gyventojas bus pateikęs savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai pranešimą dėl prieštaravimo pareiškimo.

Toks pranešimas jau pasiekė rajono savivaldybės administraciją. Š.m. sausio 13 dieną pasirašytas administracijos direktoriaus įsakymas „Dėl draudimo rūkyti daugiabučio namo Kauno g. 6, Jonava, balkonuose ir informacinių ženklų įrengimo“, kuris skelbia apie draudimą rūkyti daugiabučio namo, esančio adresu Kauno g. 6, Jonava, balkonuose. Namo pirmininkas įpareigotas įrengti informacinius ženklus apie draudimą rūkyti bei privalo informuoti apie tai namo gyventojus.  Šis įsakymas įsigalioja 2021 m. vasario 15 d.

Sodų gatvės 91 namo gyventojai taipogi pateikę prašymą, kuris šiuo metu nagrinėjamas.

Svarbu paminėti, kad jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: