Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas sprendimas byloje dėl galimo sukčiavimo. Asmeniui, kuris už piniginį atlygį žadėjo parengti mokslo darbo duomenų sisteminimą, paskirta priverčiamoji medicinos priemonė.

Bylos duomenimis, asmuo, turėdamas tikslą savo naudai įgyti nedidelės vertės svetimą turtą, 2023 m. balandžio mėnesį viename internetiniame portale paskelbė, kad už piniginį atlygį gali parengti aukštos kokybės baigiamuosius, bakalauro ir magistro diplominius, kursinius, projektinius bei namų darbus. Viena nukentėjusioji, su asmeniu pabendravusi elektroniniais laiškais, susitarė, jog asmuo už 250 eurų jai parengs magistro baigiamojo darbo duomenų analizės sisteminimą, tačiau pervedusi pinigus negavo nei žadėto darbo, nei pinigų.

Ikiteisminio tyrimo metu atlikus psichiatrinę ekspertizę, asmeniui buvo konstatuotas sutrikimas, kuriam būdingi didybės kliedesiai ir kiti simptomai, dėl kurių asmuo nusikalstamos veikos metu negalėjo suprasti savo veiksmų ir negalėjo netgi būti apklausiamas teisme. 

Teismas, atsižvelgdamas į teismo psichiatrijos ekspertizės akto išvadas ir ekspertės, įvertinusios asmens ligos diagnozę, paaiškinimus bei rekomendacijas ir kitas reikšmingas aplinkybes, nusprendė, kad asmeniui skiriama tik priverčiamoji medicinos priemonė.

2024 m. kovo 14 d. nutartimi asmeniui paskirtas ambulatorinis stebėjimas pirminės psichikos sveikatos priežiūros sąlygomis pagal jo gyvenamąją vietą.

Nutartis per 20 dienų gali būti skundžiama.

Kauno apylinkės teismo inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: