Viešosios bibliotekos Atvirojo jaunimo centro darbuotojams šie metai buvo pilni išbandymų ir iššūkių. Pavasarį visame pasaulyje žmonėms teko prisitaikyti prie su infekcijos COVID-19 susijusių pokyčių. Šiuo momentu mums buvo labai svarbu jaunuoliams parodyti, kad susidurdami su tam tikromis aplinkybėmis ir į jas reaguodami jie nėra vieni.

Teikti  jaunuoliams emocinę pagalba telefonu ar susirašinėjant internetu atrodė nemenkas iššūkis, tiek jaunimo darbuotojams, tiek jaunuoliams. Tačiau nuotolinis darbas ir bendravimas pagal galimybes, tapo neatsiejama mūsų kasdienybė. Jaunuoliams buvo sukurta virtuali grupė, kurioje kiekvieną dieną buvo kuriamos įvairios užduotys, viktorinos, konkursai su įsteigtais prizais, aprangos kodai, virtuali kava, mankštos, grupinis problemų sprendimas, palaikymas leido prisitaikyti ir kartu išgyventi pandemijos rutiną. Tad, džiugu, kad pagaliau vasarą pandemijai atsitraukus, jaunimas ir vėl galėjo saugiai ir turiningai leisti laiką Atvirajame jaunimo centre.

Birželio mėnesį startavo jaunimo projektas „Tu gali rinktis ir Judėti kartu“, finansuojamas Jaunimo reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektinių veiklų pagalba jaunam žmogui suteikta galimybė pamatyti šviesesnį ir gražesnį pasaulį, motyvuoti gyventi kitaip, keisti požiūrį į save, į jį supančius žmones, aplinką, tobulėti, didinti jų pasitikėjimą, padėti, nukreipti ir palydėti.

Dalyvaujantys projekte jaunuoliai kartu su visuomenės sveikatos specialiste stiprinimo sveikos gyvensenos įgūdžius: sveikos mitybos, fizinio aktyvumo naudą, žalingų įpročių poveikį sveikatai ir aplinkiniams. Aktyviai judėjome vaikščiodami šiaurietiškomis lazdomis ir mankštinome savo kūną jogos pamokose. Meninį terapinį atsipalaidavimą ir nusiraminimą radome piešdami „Mandalas“.

Mokėme jaunuolius tapti lyderiais, atpažinti lyderio savybes, valdyti stresą, emocijas, priimti sprendimus, spręsti problemas ir pasitikėti. Jaunimas  klausėsi lektorės Beatričės Bernotienės pasakojimų apie sėkmingus istorinius pavyzdžius, kaip įveikti mus varžančias baimes, ką reikia daryti, norint tapti lyderiu bei sukurti teigiamą pokytį. Diskutavo, generavo idėjas, atliko įvairias praktines užduotis. Šių užsiėmimų pagrindai padės jaunam žmogui užauginti savo asmenybę, siekti gyvenime savo užsibrėžtų tikslų ir gebėti spręsti iškilusias problemas.

Savarankiškai atrasti ir iškelti kūrybinę idėją, mokėmės fotografijos būrelyje. Fotografas Rimgaudas Budrys jaunuoliams suteikė fotografijos žinių pagrindus: fotografijos kilmė, tradicinės ir skaitmeninės fotografijos technika ir technologija. Mokėmės fotografuoti, lavinant vaizduotę ir pastabumą, taikant fotografinės raiškos priemones.

Na, o naujų vėjų mums įnešė nuotykiai ir kelionės. Todėl norėdami jaunuolius paskatinti ir suteikti galimybę pažinti keliavome aplankyti draugų į Panevėžio atvirą jaunimo centrą ir Lazdijų jaunimo centrą. Kelionės, nauja aplinka ir pažintys turi ypač daug įtakos mūsų gyvenimui. Per pažinimą ateina patirtis, supratimas ir tolerancija. Jų metu mokomės prisitaikyti, suprasti, mažiau vertinti bei smerkti. Šios išvykos jaunuoliams ne tik leidžia atsitraukti nuo kasdienių rūpesčių, bet ir ugdo. Nauja aplinka sugrąžina laisvės pojūtį, pakelia nuotaiką ir skatina, todėl į sudėtingus dalykus galėjome pažvelgti paprasčiau, o problemas spręsti lengviau.

Per ganėtinai greitai ir nelabai įprastai prabėgusius šiuos metus praleidome daug smagaus ir turiningo laiko, o dar daugiau laukia mūsų priešakyje. Dėkojame projekto partneriams: „Jonavos visuomenės sveikatos biurui“, „Jonavos sporto savanoriams“, „Jonavos r. jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungai „Apskritas stalas“. Taip pat dėkojame savanorėms: Lijanai Petrikaitei ir Austėjai Baniulytei. Dvi iniciatyvios ir kūrybingos savanorės, kurios turėjo galimybę parodyti savo gabumus vedant renginius, prisidėti prie renginių organizavimo, jų viešinimo, siūlyti savo idėjas ir padėti įgyvendinti Atvirojo jaunimo centro idėjas.

Linkime visiems stiprybės, sveikatos ir ramių bei jaukių švenčių. 

Sekite mus: https://www.facebook.com/JJCentras 

Jaunimo centro darbuotoja Laura Grėbliūnienė

 

Taip pat skaitykite: