Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė savo socialinio tinklo paskyroje šiandien paskelbė įrašą, kuriame nurodytos trys verslų rūšys, kurių atstovai gali tikėtis greičiausiai grįžti į rinką ir priimti klientus. Anot ministrės, šiandien svarstytas Sveikatos ministerijos pasiūlytas karantino ribojimų atlaisvinimo planas, o šią savaitę ministerijos teiks savo pasiūlymus šiam planui.

„Jau šiandienos posėdyje pristačiau Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pirmuosius pasiūlymus vasario mėnesiui (įsigaliojimo datos būtų siejamos su susirgimų skaičiais):

  1. Pirmiausiai ir kuo greičiau - leisti veikti lauko kalnų slidinėjimo centrams. Tokių centrų Lietuvoje yra šeši. Pagrindiniai reikalavimai būtų: paslaugos teikiamos tik su išankstine rezervacija, ribojamas klientų skaičius, slidinėjimo įranga nenuomojama, užtikrinti periodinę keltuvų dezinfekciją; saugūs atstumai tarp slidininkų.
  2. Leisti veikti grožio paslaugoms (kirpimo ir manikiūro), kai yra 1 klientas ir 1 paslaugos teikėjas. Užtikrinant ne mažesnį, kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotą.
  3. Leisti veikti parduotuvėms (įskaitant kioskus ir paviljonus), turinčioms tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai, kai vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip 1 pirkėjas ir yra užtikrinamas klientų srautų valdymas prie parduotuvės įėjimo.

Toks yra Ekonomikos ministerijos matymas vasario mėnesiui, tačiau dėl to dar turime diskutuoti su Sveikatos ministerija, ekspertais ir Vyriausybėje“, savo Facebook paskyroje skelbė A. Armonaitė.

Primenama, kad Vyriausybės nutarimu karantinas galioja iki sausio 31 d. 24:00 val.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: