Birželio 20 d. – liepos 3 d. (imtinai) gyventojai buvo kviečiami balsuoti už Jonavos rajono gyventojų idėjas, kurios buvo pateiktos šiemet pirmą kartą paskelbtame dalyvaujamojo biudžeto idėjų konkurse. Balsavimui pasibaigus paaiškėjo, kokie projektai bus įgyvendinami.  

Šiais metais dalyvaujamojo biudžeto programos įgyvendinimui Jonavos rajono savivaldybės biudžete suplanuota 50 tūkst. eurų. Šioms lėšoms panaudoti, gyventojai iki gegužės 31 d. buvo kviečiami siūlyti idėjas. Iš viso buvo pasiūlyta 17 idėjų mažos apimties projektams Jonavos mieste ir rajone (atitinkamai po 25 tūkst. Eurų) bei didelės apimties projektui Jonavos rajono savivaldybėje, kuris būtų įgyvendinamas kitais metais.

Kaip buvo skelbiama, bus finansuojami projektai surinkę daugiausiai balsų savo kategorijoje. Balsavimas baigėsi, o šiandien dienai aiškėja balsavimo rezultatai. Deja, balsavimas už gyventojų idėjas mieste  - nuvylė – nei vienas mažos vertės projektas (reikėjo 100 balsų) bei didelės vertės projektas (reikėjo 300 balsų) nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, todėl projektai mieste nebus įgyvendinami.

Tačiau maloniai nustebino balsavimo aktyvumas už mažos vertės projektus kaimiškose seniūnijose – čia galimai bus įgyvendinti net du projektai.

„Gyventojų iniciatyvų atrankos komisija vakar susipažino su balsavimo rezultatais. Turime pripažinti, projektai mieste nesudomino gyventojų taip, kaip sudomino projektai, kuriuos teks įgyvendinti kaime. Deja, bet nei vienas mažos apimties projektai mieste nesurinko minimalaus 100 balsų skaičiaus, reikiamo 300 balsų skaičiaus nesurinko ir didelės apimties projektai, todėl belieka konstatuoti, kad jie įgyvendinami nebus.

Kaimo vietovių projektai labai nustebino – jiems įgyvendinti tereikėjo vos 50 balsų, tačiau vienas projektas – lyderis balsų prasme – surinko net 375 balsus. Tai – Užusalių Vyturių gatvės poilsio ir laisvalaikio erdvės įrengimo projektas. Jis ir tapo nugalėtoju savo kategorijoje. Dar vienas kaimiškos seniūnijos projektas, kuris išsiskyrė - Markutiškių parko sutvarkymo (Šilų seniūnija) projektas, surinkęs net 151 balsą.

Gyventojų iniciatyvų atrankos komisija nusprendė siūlyti įgyvendinti abu projektus – tiek Užusalių, tiek Šilų seniūnijoje“, - kalbėjo mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Mero pavaduotoja B. Gailienė itin dėkinga visiems siūliusiems idėjas, balsavusiems už jas, visiems, kurie skatino balsuoti už projektus. Tuo pačiu kelia klausimą – kodėl gyventojai vangiai naudojosi demokratiniu įrankiu ir kodėl nebuvo sulauktas aktyvus susidomėjimas projektams mieste. Viliamasi, kad kitąmet bus sulauktas didesnis gyventojų aktyvumas, kalbant apie balsavimą už idėjas mieste.

Neatmetama galimybė, kad gyventojų miestui pasiūlyti šių metų projektai, nors ir nebus įgyvendinami per dalyvaujamąjį biudžetą, bus įgyvendinti kitų priemonių dėka.

Užusalių ir Šilų seniūnijų seniūnai netrukus bus kviečiami susitikti su projektų autoriaus bei aptarti laimėjusių projektų įgyvendinimo galimybes.  

Laimėjusieji projektai:

Projektas „Užusalių Vyturių g. poilsio ir laisvalaikio erdvė“

Projekto vertė 20 600 Eur

Įgyvendinimo vieta – Vyturių g. esanti Užusalių tvenkinio pakrantė.

Projekto aprašymas: tikslas – įrengti poilsiui bei aktyviam laisvalaikiui pritaikytą zoną Užusaliuose, Užusalių tvenkinio pakrantėje, Vyturių gatvėje. Sutvarkius bei pritaikius pakrantę poilsiui pagerės tvenkinio pakrantės estetinis vaizdas, bus praplėstas vietos infrastruktūros tinklas, sudarytos sąlygos vietos bendruomenės stiprinimui bei visaverčiam Užusalių kaimo gyventojų poilsiui ir laisvalaikiui. Užusalių tvenkinio pakrantė taps patrauklesnė kaimo gyventojams. Šioje tvenkinio pakrantės vietoje rengiami tradiciniai Užusalių kaimo bendruomenės renginiai, todėl infrastruktūros pokyčiai pagerins renginių kokybę bei didesnį dalyvių pasitenkinimą vieta. Idėjai įgyvendinti, Vyturių g. pakrantėje prie Užusalių tvenkinio siūlome įrengti 10 viengulių medinių lauko gultų, 5 dvigulius medinius lauko gultus, 2 stogines nuo saulės (šiaudiniais stogeliais), sumontuoti 3 pontoninius lieptus su nulipimais (kopėtėlėmis) ant vandens, įrengti sūpuokles (sūpynes) ir tinklo laipynes vaikams, pastatyti 2 medinius suoliukus su atlošais. Planuojama, kad Vyturių g. pakrantėje bus sutvarkyta ir gyventojų poilsiui bei laisvalaikiui pritaikyta 4000 m² viešosios visiems prieinamos žaliosios erdvės.

Projektas „Markutiškių parko atnaujinimas“

Projekto vertė 25 000 Eur

Įgyvendinimo vieta – Markutiškių k., Šilų sen.

Projekto aprašymas: Markutiškių parko atnaujinimo projekto tikslas yra išsaugoti ir atnaujinti buvusį dvaro parką, padaryti jį patrauklų ne tik rajono gyventojams, bet ir pravažiuojantiems pro šalį, pritraukti daugiau turistų ir sudaryti galimybę pasigrožėti gamta, retų medžių rūšimis, atnaujinta parko infrastruktūra. Markutiškių dvaro parkas buvo įkurtas XIX a. antroje pusėje. Tai buvo labai puikus ir turtingas rūšiniu požiūriu mišraus stiliaus parkas. Ypatingo žavesio jam teikė 5 tvenkiniai su greta jų esančiomis apžvalgos kalvelėmis ir sraunus Neries intakas – Lokio upelis. Parke buvo įrengta, o pokario metais atnaujinta ir rekonstruota gera ir patogi takų sistema, gražūs tilteliai ir lieptai per Lokio upelį. Ypač gražiai atrodo didysis tvenkinys, įrengtas užtvenkus Lokio upelį. Parke vyrauja vietiniai medžiai ir krūmai (mažalapė liepa, paprastasis klevas, uosis, paprastoji pušis, eglė, paprastasis šermukšnis, blindė, juodalksnis, baltalksnis, paprastoji ieva, kalninė guoba, grauželinė ir vienapiestė gudobelės, baltasis gluosnis ir kt.) Iš egzotinių augalų auga gausybė jazminų (darželinis, bekvapis, plaukuotasis), paprastųjų alyvų, geltonžiedžių žirnmedžių, baltažiedžių vikmedžių, pūslenių, uosialapių klevų, baltųjų ir pilkųjų tuopų. Iš retesnių egzotinių medžių paminėtini europiniai maumedžiai, veimutinės pušys, sidabrinis klevas ir kt. Labai gaila, bet gana daug parke augusių retų egzotinių medžių dėl vienų ar kitų priežasčių jau žuvo. Markutiškių parke yra likę alėjų kontūrai, todėl padengus takus skalda, atsivers parko vaizdas. Mažos infrastruktūros elementai suteiks parkui jaukumo. Atnaujintas parkas suteiks galimybę vykdyti kultūrinę veiklą. Būtų atnaujintas vietinės reikšmės gamtos objektas, kuris pritrauktų daugiau turistų, būtų sudaryta galimybė pasigrožėti retomis medžių rūšimis, pasivaikščioti įrengtais takeliais, atsiradusios poilsinės erdvės sudarytų galimybę ramiai praleisti laisvalaikį.

Visi rezultatai:

Didelės apimties projektai (iki 100 tūkst. Eur)

Mažos apimties projektai Jonavos mieste (iki 25 tūkst. Eur)

Mažos apimties projektai Jonavos rajone (iki 25 tūkst. Eur)

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: