„Šiandien būti su Jumis kartu ir dalintis šia ypatinga diena man reiškia kelti visuomenei klausimą apie ypatingus vaikus, reikalaujančius ypatingos individualios priežiūros, ypatingos socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos ir švietimo sistemų atidos“, – sakė D. Nausėdienė, globojanti įvairius neišnešiotukų projektus ir nacionalinę iniciatyvą „Auginu Lietuvą“.

„Tai yra džiaugsminga proga kalbėti apie tai, kaip didelis rūpestis ir nežinomybė gali ne prislėgti, bet įkvėpti dar labiau mylėti gyvenimą ir savo artimiausius žmones, dar atkakliau stengtis ir kovoti dėl savo vaiko, o galiausiai – įveikti visus kelyje iškylančius sunkumus“, – pabrėžė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė dėkojo mokslininkams, medikams, slaugytojams, administratoriams, nevyriausybinių organizacijų atstovams už tai, kad jie rūpinasi neišnešiotais naujagimiais ir jų šeimomis. Pasak pirmosios ponios, toks dėmesys neišnešiotiems naujagimiams prisideda prie pastangų paversti Lietuvą šeimai palankia valstybe.

„Tam, kad pirmieji gyvenimo iššūkiai nelemtų didesnių problemų vaikui ir šeimai vėlesniuose gyvenimo etapuose, reikia sistemingai taikyti Vakaruose jau prigijusią individualizuotą, kiekvieno kūdikio sveikatos priežiūrą, įtraukiančią šeimą ir palaikančią ją kiekviename vaiko raidos etape“, – sakė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė taip pat pasidžiaugė, kad stipri neišnešiotukų bendruomenė kartu švenčia anksčiau laiko gimusių kūdikių gyvenimą, šeimų gerovę ir bendrystę, ir linkėjo visiems daug sveikatos, stiprybės ir laimės.

Prezidento komunikacijos grupės inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: