Šią savaitę Joninių slėnyje pradėta sodinti krokus. Tačiau stebina ne tik krokų svogūnėlių skaičius, jų net 100 000, bet ir jų sodinimo būdas.

Kaip pasakojo bendrovės „Jonavos paslaugos“ direktorius Edmundas Mulokas, kai meras Mindaugas Sinkevičius pasiūlė pasodinti tokį skaičių krokų, bendrovės specialistai pradėjo ieškoti tam tinkamos sodinimo įrangos, tačiau niekur nerado.

100 000 svogūnėlių įkasti į žemę – ne juokai, tad išradingi bendrovės darbuotojai pasigamino savo prietaisą. Prie žemių kasimo kaušo privirino 12 smaigų, patobulintą kaušą pritvirtino prie mini krautuvo "Bobcat", kuris be didelių pastangų, vienu metu, kietoje žemėje gali susmaigstyti krokams tinkamas duobutes. Ir darbas vyksta sparčiau, ir sodinantiems svogūnėlius dirbti lengviau.

„Prieš keletą metų pradėjome Jonavoje sodinti krokus, kurie pavasarį labai gražiai sužydi. Ypač tai pasimatė pernai, prie savivaldybės, centrinėse aikštėse. Visi miestai turi kažkuo pasigirti pavasarį. Mūsų merui kilo idėja, kad Jonava galėtų didžiuotis gausybe kroku pražystančių pavasarį vienu metu. Nuspręsta Joninių slėnį apsodinti krokais. Dabar vyksta sodinimo darbai – savaitės bėgyje bus pasodinta 100 000 krokų.  

Visad sodindavom rankiniu būdu, bet pradėjom galvoti - kaip reikės pasodinti tokį skaičių gėlių. Domėjomės, gal Lietuvoje jau yra kas nors sugalvota, tačiau niekas pavydžių neturėjo. Mūsų mechanikas Valdemaras Čekanavičius sugalvojo privirinti smaigus ir jo idėjos dėka darbas vyksta žymiai greičiau nei tikėjomės. Vienu metu padaroma 12 duobučių ir tereikia įdėti svogūnėlį bei užpilti žemėmis“, - pasakojo bendrovės direktorius Edmundas Mulokas.

Planuojama, kad kitos savaitės viduryje, krokų sodinimas bus baigtas, o pavasarį Joninių slėnis turėtų sužydėti 100 000 krokų žiedais. Taipogi, netoliese Joninių slėnio, šlaituose ties laiptais į Rimkus, pernai ir šiemet pasodinti narcizai. Jonava pavasarį žydės.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: