Meta įtarimus darbdaviui

Jonavietis tvirtina, kad jis turi galimybių pasą (GP), jį vizualiai parodo darbdaviui, tačiau darbdavys reikalauja galimybių pasą įteikti atspausdintą, kad galėtų jį saugoti. Anot vyro, jis bando sužiūrėti, kokie reikalavimai taikomi, skaito nutarimus, bet kai tie reikalavimai keičiami vos ne kasdien, sunku neapsirikti.

"Kiek žinau, ir kaip yra rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos puslapyje, VDI inspektoriai sieks nustatyti ar darbdavys įsitikina, kad darbuotojas turi galimybių pasą arba kitą teisės aktų nustatytą  dokumentą dėl darbuotojo atitikties Vyriausybės nustatytiems reikalavimams. Kaip suprantu, aš darbdaviui turiu tik VIZUALIAI parodyti, kad turiu galimybių pasą ir kad kontaktinės veiklos man yra leidžiamos. Tačiau darbdavys mane spaudžia jam įteikti atspausdintą galimybių pasą, kad jis galėtų jį saugoti, t.y., kaupti duomenis, nors tikrinant galimybių paso galiojimą yra atliekama tik viena tvarkymo operacija – peržiūra, kitos asmens duomenų tvarkymo operacijos (rinkimas, saugojimas ir kt.) negalimos.

Ar aš teisus, jei saugojimui nepateikiu atspausdinto, popierinio savo galimybių paso darbdaviui? Ar darbdavys netaiko man perteklinių reikalavimų? O gal kas nors keitėsi ir darbdavys turi teisę rinkti, saugoti ir kaupti mano ir bendradarbių galimybių pasus?", - rašo jonavietis (redakcijai vardas ir pavardė žinomi).

Kas teisus - darbuotojas ar darbdavys?

Vyriškio situacija perduota Valstybinei darbo inspekcijai bei paprašyta pateikti situacijos vertinimą, kas teisus -  darbuotojas ar darbdavys?

„Informuojame, kad darbdavys negali atspausdintų GP kaupti, laikyti ir saugoti, darbdavys patikrina tik vardą, pavardę bei datą. Ir šią informaciją pažymi darbuotojų, kurių sveikata profilaktiškai tikrinama, ar neserga COVID-19 liga, sąraše.

Jeigu darbdavys nesutinka, ir nori vis dėl to rinkti GP, tuomet galima rašyti skundą Valstybinei darbo inspekcijai ir Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai“, - tvirtina VDI Administravimo skyriaus, Organizavimo ir metodų specialistė Dr. Jolanta Bielskienė.

Darbuotojai gali kreiptis su skundu į Valstybinę darbo inspekciją:

El. paštu info@vdi.lt , raštu ir VDI Facebook paskyroje

Telefonu 8 5 213 9772 (I-IV: 9:00-16:00; V: 9:00-15:00, pertrauka 12:00-13:00)

Mobiliųjų įrenginių programėlėje „Žinok teises“.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: