Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Kauno AVMI) informuoja, kad daugiau nei 40 proc. Kauno apskrities gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą (IDV), jau pateikė savo pajamų mokesčio deklaracijas. VMI primena, kad liko apie 40 tūkst. smulkiųjų apskrities verslininkų, kuriems šią pareigą reikėtų atlikti neatidėliojant, nes iki termino pabaigos — gegužės 2 d. liko mažiau nei mėnuo.  

„Dėkojame tiems, kurie nelaukia paskutinės minutės ir jau deklaravo pajamas. Atkreipiame dėmesį, kad pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Deklaracijas savarankiškai dirbę gyventojai užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai į deklaravimo vedlį“, — primena Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pridurdama, kad pernai individualią veiklą Kauno apskrityje iš viso vykdė apie 71 tūkst. gyventojų 

Pažymėtina, kad gyventojams svarbu atidžiai užpildyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSDĮ ir VSDĮ apskaičiuojamos automatiškai. 

VMI primena, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą ir jie to pakeisti negali. Šį principą gali pasirinkti ir kiti individualios veiklos vykdytojai, tačiau svarbu žinoti, kad gyventojai, pradėję taikyti kaupimo apskaitos principą, jį taiko iki veiklos vykdymo pabaigos, t. y. jie negali jo pakeisti. 

VMI padeda deklaruoti pajamas nuotolinių susitikimų metu 

VMI kviečia gyventojus sudalyvauti nuotoliniuose praktiniuose seminaruose pajamų deklaravimo temomis, kurių metu VMI specialistas gyventojams žingsnis po žingsnio padeda pildyti savo pajamų mokesčio deklaraciją. Artimiausias nuotolinis seminaras vykdžiusiems individualią veiklą vyks balandžio 18 d., į jį užsiregistruoti galima čia. Daugiau informacijos apie nuotolinius praktinius seminarus galima rasti VMI internetinėje svetainėje.  

Susidūrėte su finansiniais sunkumais? 

Primename, kad gyventojai, kurie patiria finansinių sunkumų, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Kai susiduriama su sunkumais dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumokėjimo pateikus pajamų mokesčio deklaraciją, kreiptis į VMI dėl MPS galima ne anksčiau nei balandžio 12 d., t. y. likus ne daugiau kaip 20 dienų iki mokėjimo termino. Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį.  

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą - www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos — VMI „Youtube kanale. Pasikonsultuoti mokesčių klausimais galima telefonu +370 5 260 5060. Primename, kad atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija. 

PAPILDOMA INFORMACIJA: 

TOP 5 populiariausios veiklos Kauno apskrityje su verslo liudijimu 2023 m.  

Veiklos pavadinimas 

Gyventojų skaičius (tūkst.) 

Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma 

5,1 

Kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla 

2,8 

Specialieji statybos darbai, išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus 

2,4 

Prekyba tik ne maisto produktais 

1,5 

Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla 

1,4 

TOP 5 populiariausios veiklos Kauno apskrityje pagal individualios veiklos pažymą 2023 m. (kai veikla nurodyta, kaip pagrindinė)  

Veiklos pavadinimas 

Gyventojų skaičius (tūkst.) 

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas 

3,5 

Kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla 

3,1 

Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla 

2,3 

Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas 

1,9 

Variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas 

1,5 

Kauno apskrities VMI inf. 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: