Kaip praneša šalies policijos departamentas, pradėti tyrimai dėl sukčiavimo atvejų, kuomet apgaulės būdu iš gyventojų buvo išviliotos nemenkos pinigų sumos.

Liepos 9-ąją Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus kreipėsi 1950 metų gimimo moteris. Ji pranešė, kad laikotarpiu nuo birželio 21-osios iki liepos 3-osios jai telefonu skambino nepažįstami asmenys, kurie, apgaulės būdu, išviliojo 7608 eurus. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnį pirmą dalį. (Sukčiavimas. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų). 

Liepos 9-ąją į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 1958 metų gimimo moteris, kuri pareiškė, kad laikotarpyje nuo liepos 4-os iki liepos 9-os jai telefonu paskambino nepažįstami asmenys, kurie prisistatę „Google“ ir banko darbuotojais, apgaulės būdu, išviliojo 43700 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 2 d. (Sukčiavimas. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės vertės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų). 

Raginame gyventojus būti budrius ir nepasiduoti sukčių apgaulėms:

Niekada nesidalinkite savo asmenine ar banko sąskaitos informacija su nepažįstamaisiais, ypač telefonu ar internetu.

Būkite atsargūs, jei gaunate skambučių ar pranešimų, kuriuose jus raginama skubiai atlikti mokėjimą ar pervesti pinigus.

Jei įtariate, kad tapote apgaulės auka, nedelsdami kreipkitės į policiją.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: