Jonavietė pasipiktino vykusiu Lietuvos dviračių plento čempionatu, dėl kurio, pradėjus riboti transporto eismą, taksi automobiliui nebuvo leidžiama privažiuoti iki Jonavos ligoninės, o jai teko su ką tik išoperuota koja keliauti pėsčiomis iki pat tolėliau esančios Baltic Petroleum degalinės. Moteris stebisi tokiu neatsakingu elgesiu bei klausia miesto valdžios – kas svarbiau – dviračių važiavimai ar žmonių sveikata? Nors minimą čempionatą organizavo ne Jonavos rajono valdžia, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos pateikia ir atsakymą, ir atsiprašymą.

"Norėjau tiesiog paklausti... kas Sinkevičiui yra svarbiau? Dviračių važiavimai? Ar žmonių sveikata? Tokio cirko Jonavoje dar nemačiau... taksi automobiliai negali pakliūti į Jonavos ligoninę. Pareigūnai juos stabdo ties žiedu ir liepia apsisukti. Šiandien pati susidūriau su šia situacija. Atlikus kojos operacija, buvau paleista namo, tačiau vietoj to, kad ramiai išsikvietus taksi atsisėst į jį ir važiuot namo, teko su gal trys val. kaip išoperuota koja šlubuot iki Baltic Petroleum degalinės, nes tik iki ten leidžiama davažiuoti aptarnaujančiam transportui. Kur išvis šiam mieste logika?", - savaitgalį rašė moteris pasipiktinusi rugpjūčio 19-22 dienomis Jonavoje vykusiomis dviračių plento varžybomis ir eismo reguliavimu mieste.

Jonavos r. savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra paaiškino, kad Lietuvos dviračių plento čempionatą Jonavoje rugpjūčio 19-22 dienomis organizavo ne rajono savivaldybė, o Lietuvos dviračių sporto federacija, tačiau atsižvelgus į susiklosčiusią situaciją, pateikia atsakymą į jonavietės klausimą.

„Kaip žinia, Žeimių gatvė Jonavoje yra valstybinės reikšmės kelio dalis, todėl sprendimus dėl eismo organizavimo šioje gatvėje priima Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Renginio organizatoriai laikinus eismo ribojimus ir laikinų kelio ženklų įrengimą suderino su LAKD ir apie priimtą sprendimą informavo Jonavos rajono savivaldybę atsiųsdami Laikinų kelio ženklų įrengimo schemą, kuri buvo paskelbta viešai.

Suderintoje schemoje nurodyta, kad: 1) Laikini kelio ženklai pastatomi 10-15 min. varžybų dalyviams įvažiuojant/išvažiuojant į/iš renginio trasą; 2) Renginio metu jo organizatoriai <…> privalo užtikrinti esant būtinybei gyventojų, aptarnaujančio ir spec. transporto priemonių saugų įvažiavimą/išvažiavimą į/iš renginio zonos prieigų <...>.

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius yra už tai, kad mieste vyktų kuo daugiau įvairių masinių sporto ir kultūros renginių, kurie garsina Jonavos miestą ir suteikia miesto gyventojams malonių įspūdžių. Rajono meras kartu yra už tai, kad renginių organizatoriai laikytųsi savo įsipareigojimų ir jų naudojamos priemonės nesukeltų nepatogumų gyventojams, ypač sveikatos, švietimo įstaigų lankytojams.

Apgailestaujame dėl jonavietės patirtų nepatogumų, linkime jai kuo greičiau pasveikti, o į išsakytas pastabas atsižvelgsime bendraudami su renginių organizatoriais ateityje“, - teigė Evaldas Utyra.

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: