Seimui antradienį priėmus 2024 metų valstybės biudžetą, aiškėja, kad Jonavos pietrytinio aplinkkelio įgyvendinimui bus skirta 11 mln. eurų. 

Valstybės biudžeto projektui pasiekus plenarinių posėdžių salę, parlamentaras Eugenijus Sabutis registravo pasiūlymus, kuriais Vyriausybės buvo prašoma užtikrinti finansavimą dvigubos paskirties Jonavos aplinkkelio projektui. 

Pristatydamas savo pataisas, Seimo narys E. Sabutis akcentavo šio objekto svarbą visam Lietuvos nacionaliniam saugumui. „Jonavos aplinkkelis visiškai atitinka dvigubos paskirties ir karinio mobilumo kriterijus, todėl jo finansavimo pagrindu turi tapti lėšos, gautos iš bankams taikomo solidarumo mokesčio“, - pabrėžė parlamentaras.

Savo ruožtu finansų ministrė Gintarė Skaistė užtikrino, kad aplinkkelio pirmojo etapo statybos darbams kitų metų valstybės biudžete yra numatyta reikiama suma – viso 11 mln. eurų. „Projektas įtraukiamas į vystomų objektų sąrašą, o tuo pačiu ir garantuojamos lėšos jam“, - atsakydama į E. Sabučio pasisakymą, teigė finansų ministrė.

Seimo narys įsitikinęs, kad šiandien Seime pagaliau pasiektas esminis lūžis projekto įgyvendinime. 

„Finansų ministerija buvo priversta ieškoti papildomų lėšų ir jų rasti. Šiandien matome, kad šalia tokių projektų kaip magistralė „Via Baltica“ ar kelio „Vilnius-Utena“, atsiranda ir kitas strateginis kelių objektas – Jonavos aplinkkelis“, - nurodo Seimo narys.  

E. Sabutis sako, jog išgirstas aiškus Vyriausybės pažadas. „Itin džiaugiuosi, kad įdėtos pastangos nenuėjo veltui. Po šio sprendimo galiu akcentuoti du dalykus – ne tik sustiprinsime Lietuvos gynybinį potencialą, bet ir pagaliau išvaduosime jonaviečius iš piko metu susidarančių spūsčių. Jonava nusipelnė naujo aplinkkelio, nes laukė jo dešimtmečiais“, - akcentavo E. Sabutis.

Aplinkkelis bus tiesiamas dviem etapais. I etapo statybos darbai turėtų prasidėti 2024 m. kovo mėn.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: