Seimo narys Eugenijus Sabutis teigia, kad Prezidento metinis pranešimas išryškino didžiausias šiuo metu valstybėje esančias problemas ir valdančiųjų nenorą jas matyti. „Vietoje to, kad bandytų tartis ir spręsti problemas būtent Lietuvos gyventojų naudai, jie renkasi skaldymo kelią“, – pabrėžė parlamentaras. 

Prezidento šiandien išsakyta kritika Vyriausybei, anot jo, yra visiškai pagrįsta. „Valdantieji buldozerio principu bando vykdyti ne vieną reformą. Ir kol kas visos jos atrodo taip, kaip paminėjo Prezidentas savo metiniame pranešime: reformos asocijuojasi su grupės draugų vykdomu pinigų įsisavinimu, o ne su kokybiniu pokyčiu. Šioje vietoje sunku nesutikti su valstybės vadovu, nes, pavyzdžiui, ligoninių reforma visiškai atspindi jo išsakytus žodžius. Šiai pertvarkai skirtos šimtamilijoninės lėšos, o paslaugų prieinamumas pacientui tik tols, nors turėtų būti kitaip“, – teigia E. Sabutis. 

Seimo nario teigimu bet kokia pertvarka žmonėms visų pirma turi atnešti naudos: ją turi pajusti kiekvienas gyventojas. „Bet ką matome šiandien? Reformomis naikinama ne tik sveikatos apsauga regionuose, kenčia ir švietimo įstaigų tinklas. Viešasis sektorius taip pat skendi nežinomybėje dėl planuojamos valstybės tarnybos pertvarkos“, – sako parlamentaras. 

Seimo nario teigimu, Prezidentas šiandien aiškiai parodė ir kitas esmines problemas. Vyriausybė, taip išreklamuotos mokesčių reformos, pasak jo, taip ir nepadėjo, o ji turėjo paskatinti investicijas, kurios šiuo metu reikalingos kaip niekad. Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį ir į teismų veiklos stabdymą. Geriausias pavyzdys – Aukščiausiasis Teismas, jis savo pirmininko neturi jau tris metus. 

„Pradėtos reformos sunkins žmonių gyvenimą ir toliau mažina regionų patrauklumą, o tikrai reikalingi ir gyvybiškai svarbūs pokyčiai net nepajudėjo iš ministerijų stalčių. Tai yra valdančiųjų nepatenkinamo darbo rezultatas. Ir tą šiandien akcentavo Prezidentas“, – pabrėžė parlamentaras. 

Pasak E. Sabučio, labai keistai atrodo valdančiųjų neveiklumas rekordinės infliacijos akistatoje. „Kiekvienas Lietuvos pilietis mato kylančias kainas parduotuvių lentynose, degalinių švieslentėse ar gaunamose sąskaitose. Tiek Prezidentas, tiek mes sakome, kad dar šioje sesijoje turime pradėti sparčiau spręsti energijos, maisto bei kitų produktų brangimo suvaldymo klausimus ir jokiu būdu nepalikti to rudeniui ar dar vėlesniam laikotarpiui. Tai būtų didžiausia klaida. Labai norisi tikėti, kad valdančiųjų jau pritaikyta praktika – problemas spręsti paskutinę minutę – nebus pakartota šiais metais“, – akcentavo Seimo narys. Pasak E. Sabučio, Seimą tuoj pasieks jo iniciatyva parengtas įstatymo projektas dėl tolesnio nulinio tarifo taikymo centriniam šildymui ateinančiame sezone. Juo taip pat bus siekiama mažinti rekordiškai augančias elektros ir dujų kainas. „Maniau ir manysiu, kad  tokia priemonė yra veiksmingiausia ir greičiausiai pasiekianti gyventojus. Ji ne tik mažina kainas, bet ir iš dalies padės valdyti infliaciją“, – pabrėžė E. Sabutis. 

Nepaisant metiniame pranešime išryškintų aktualiausių valstybės problemų, E. Sabutis pastebi, kad pranešime pozityvumo taip pat netrūko, ypatingai, kai kalbama apie savivaldą. „Kaip ir praėjusiuose metiniuose pranešimuose, taip ir šiandieniniame – Prezidentas išskiria savivaldos reikšmingumą ir jai suteikia išskirtinai didelę dalį visame savo pasisakyme. Visiškai pritariu valstybės vadovo žodžiams, jog būdamos arčiausiai žmonių, savivaldos institucijos geriausiai jaučia tikruosius visuomenės poreikius. Jos ne kartą įrodė, kad gali susitvarkyti net su didžiausiomis krizėmis“, – pažymėjo parlamentaras.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: