Praėjusią savaitę posėdžiavusi Vyriausybės suburta Karinio mobilumo transporto ir karinės infrastruktūros projektų priežiūros komisija patvirtino Jonavos pietrytinio aplinkkelio tiesimo pirmojo etapo projekto įtraukimą į laikinojo solidarumo įnašo lėšomis finansuojamų projektų sąrašą. Komisijos posėdis surengtas parlamentaro Eugenijaus Sabučio bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto iniciatyva.

„Akivaizdu, kad toks komisijos nusiteikimas reiškia, kad jau artimiausiu metu galime turėti dar vieną sėkmingai ir sklandžiai įgyvendinamą bei mūsų šalies apsaugai itin svarbų kelių projektą – Jonavos aplinkkelį“, - po posėdžio pabrėžė E. Sabutis.

Seimo nario įsitikinimu, šis objektas pagerins Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų technikos judėjimą šalia Ruklos – tai strateginis tikslas, bet kartu jis tarnaus ir visiems Jonavos rajono žmonėms ar keliaujantiems per šį regioną. 

E. Sabutis pabrėžė, kad pirmadienį pasirašytas dvišalis susitarimas dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje yra išties istorinis, tačiau kartu jis atneša ir didžiulę atsakomybę Lietuvai tinkamai pasirengti. Parlamentaras pakartojo, kad būtina gerinti Lietuvos, kaip karinę paramą priimančios šalies, infrastruktūrą, o Jonavos aplinkkelis turi tapti vienu iš tų namų darbų, apie kuriuos kalbėjo Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas.

„Svarbu pabrėžti, kad  nacionaliniam saugumui svarbios infrastruktūros vystymas yra dvigubos paskirties. Naujai nutiestu ir ilgaamžiu keliu sklandžiau važiuos ir karinė technika, ir gyventojų transportas. Tai itin reikšminga, nes gerės susisiekimas aplink Jonavą ir mažės spūstys“, - pastebėjo Seimo narys.

Parlamentaro vertinimu, aplinkkelio projektas yra  nuoseklaus ir ilgalaikio darbo rezultatas. 

„Skirtingų institucijų ir valdžios įstaigų susitelkimas jaučiamas ir tai labai džiugina. Pati Vyriausybė 2024 metams jau numatė skirti 11 mln. eurų. Žinoma viskas neatėjo per naktį, bet svarbiausia, kad tvirtai keliaujama link galutinio tikslo, kuris pasitarnaus visiems“, - teigė E. Sabutis pridėdamas, kad Seimo sprendimas papildomai apmokestinti bankus buvo itin teisingas ir leidžiantis turėti naujus kelių objektus.

E. Sabutis kartu pažymi, kad ne mažiau svarbu, jog dėl šio strateginio projekto visi laikytųsi savo pažadų ir darbų pradžia prasidėtų kaip suplanuota – kitų metų pavasarį. „Prieš kurį laiką matėme kapitaliai sutvarkytą kelią šalia Pabradės poligono. Darbai ten baigėsi, ruožas puikus. Čia galima rimtai pajuokauti, kad visa kelių tiesimo technika artimiausiu metu turi persikelti į Jonavą“, - sako Seimo narys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: