Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šią parą smarkūs vėjai  laužo medžius ir kiloja stogus. Šios dienos pradžioje jie vyravo vakarinėje ir vidurinėje Lietuvos dalyje, pamažu apimdami pietinę ir rytinę šalies dalį.

Vėtros padaryta žala atsispindi ir interaktyviame "Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) žemėlapyje, kuriame pažymėti planiniai ir neplaniniai (gedimų) elektros energijos atjungimai. Raudonai pažymėtos teritorijos, tai elektros energijos tiekimo sutrikimai – raudonais žymekliais „nusidažė“ itin didelė Lietuvos teritorija, ne išimtis ir Jonava.

ESO apgailestauja dėl susidariusios situacijos ir deda visas pastangas, kad pašalintų sutrikimus kuo greičiau bei atstatytų elektros tiekimą gyventojams. Intensyvaus vėjo sukeltus gedimus šalina padidintos ESO darbuotojų ir rangovų pajėgos, kurios buvo pasirengusios darbui gavus perspėjimą apie ekstremalias oro sąlygas, budėjo.

„Dėl itin stipraus vėjo fiksuojame masinius elektros tinklo sutrikimus ir turime itin padidėjusį skambučių srautą. Jeigu norite registruoti gedimą, prašome spausti ČIA. Užregistravus gedimą, Jums papildomai skambinti nereikia, nes jį matysime savo sistemose“, - rašoma eso.lt

Ugniagesiai perspėja, kad pučiant  stipriam vėjui gali lūžti dideli medžiai, kristi jų šakos,  griūti statiniai ir virsti nepritvirtinti įrenginiai. Patariama sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Iš atvirų balkonų reikėtų  išnešti  daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas. Gali būti pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Patartina nestatyti automobilių po medžiais.

ESO: Didžiajai daugumai gyventojų elektra atstatyta

Šiuo metu, sausio 14 d., 16 val. 25 min. bendrovės ESO turimais naujausiais duomenimis, elektros tiekimas, kuris buvo dingęs ilgiau kaip 3 min., yra atstatytas 105 tūkst. namų ūkių. Su elektros tiekimo sutrikimais susiduria vis mažiau, dabar apie 40 tūkst. klientų.

Gedimai fiksuojami visur, kur praūžė itin stiprus vėjas – visoje šalyje.

Intensyvaus vėjo sukeltus gedimus šalina padidintos ESO darbuotojų ir rangovų pajėgos, kurios buvo pasirengusios darbui gavus perspėjimą apie ekstremalias oro sąlygas, budėjo, pradėjo tvarkyti gedimus vos jiems atsiradus. Viso dirba 155 brigados.

Tinklo automatizuoti sprendimai kuria realią vertę – elektros tiekimą iš kitų linijų pavyksta atkurti vis didesniam gyventojų skaičiui. Šiandien – kelių minučių bėgyje energijos tiekimas atstatytas per 120 tūkst. klientų.

Audra per trumpą laiką praūžė per visą šalį, jai besitęsiant buvo sudėtinga ir pavojinga šalinti gedimus ir daryti apžiūras, medžiai krito prie ESO specialistų, tvarkančių gedimus.

Meteorologų duomenimis, šiandien užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Šilutės r. matuotas vėjo greitis pasiekė katastrofinio vėjo greičio kriterijų – išmatuota 35,5 m/s (apie 128 km/h). Tokios stipraus vėjo įtaka – medžiai raunami su šakomis. Stipri audra pirmiausia renkasi silpnesnius medžius, senesnius, tokio vėjo jie neatlaiko ir kirstami pažeidžia elektros oro linijas.

Primename, kad per 2020 m. kovą siautusią rekordinę audrą „Laurą“ vėjo greitis siekė 28-31 m/s ir be elektros paliko virš 250 tūkst. gyventojų.

Apgailestaujame dėl susidariusiosios situacijos ir dedame visas pastangas, kad pašalintume sutrikimus kuo greičiau bei atstatytume elektros tiekimą gyventojams. Dėkojame už supratingumą ir kantrybę.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: