Europos vaistų agentūros  Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas toliau tiria tromboembolinių reiškinių atvejus: vakcinos nauda šiuo metu viršija riziką.

Europos vaistų agentūrai (EVA) žinoma, kad Danijos sveikatos institucija sustabdė skiepijimą „COVID-19 Vaccine AstraZeneca“ vakcina. To imtasi atsargumo sumetimais, kol atliekamas išsamus tyrimas dėl kraujo krešulių susidarymo vakcinuotiems žmonėms, nes fiksuotas vienas mirties atvejis. Kai kurios kitos ES valstybės narės taip pat sustabdė skiepijimą šia vakcina.

Šiuo metu nėra jokių duomenų, rodančių, kad vakcinacija galėjo sukelti šias būkles, kurios nėra įvardintos, kaip šios vakcinos šalutinis poveikis. EVA Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas ( angl. PRAC) laikosi nuomonės, kad vakcinos nauda viršija jos keliamą riziką, tad vakcina gali būti vartojama toliau, kol vyksta tyrimas dėl tromboembolinių reiškinių atvejų. PRAC analizuoja visus praneštus tromboembolijos reiškinių ir kitų būklių, susijusių su  kraujo krešulių susidarymu atvejus, taip pat kitas būkles, apie kuriuos pranešta po skiepijimo „COVID-19 Vaccine AstraZeneca“ vakcina.

Paskiepytų žmonių tromboembolinių reiškinių skaičius yra ne didesnis nei stebimas visoje populiacijoje. Iki 2021 m. kovo 10 dienos tarp 5 milijonų žmonių, paskiepytų „COVID-19 Vaccine AstraZeneca“ vakcina, Europos ekonominėje erdvėje buvo pranešta apie 30 tromboembolijos atvejų.

Daugiau apie vakciną

„COVID-19 Vaccine AstraZeneca“ – tai vakcina, padedanti apsaugoti nuo koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) asmenis, vyresnius nei 18 metų.

„COVID-19 Vaccine AstraZeneca”  yra pagaminta naudojant kitą adenovirusų šeimos virusą, kuris pakeistas ais taip, kad savo sudėtyje turėtų SARS-CoV-2 dyglio baltymą koduojantį geną. Minėtos vakcinos sudėtyje nėra paties viruso ir ji negali sukelti COVID-19 ligos.

Dažniausiai pasitaikantys šalutiniai poveikiai, vartojant „COVID-19 Vaccine AstraZeneca”, yra lengvi arba vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos.

Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos inf.

Taip pat skaitykite: