„Spikevax“

EVA Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) rekomendavo išplėsti vakcinos „Spikevax“ nuo COVID-19 ligos vartojimą, įtraukiant papildomą indikaciją dėl skyrimo 6-11 metų vaikams. Šiuo metu „Spikevax“ vakcina yra skiepijami suaugusieji ir vaikai nuo 12 metų.

Vaikai nuo 6 iki 11 metų bus skiepijami suleidžiant 50 mikrogramų „Spikevax“ vakcinos dozę, tuo tarpu 12 metų ir vyresni asmenys yra skiepijami 100 mikrogramų „Spikevax“ vakcinos doze. Kaip ir vyresnio amžiaus žmonėms, vakcina bus suleidžiama dviem injekcijomis į žasto raumenis, keturių savaičių intervalu.

Pagrindinis tyrimas, kuriame dalyvavo 6–11 metų vaikai, parodė, kad šios amžiaus grupės imuninis atsakas į vakciną „Spikevax“, skiriant mažesnę dozę (50 mikrogramų), buvo panašus į tą, kuris stebimas vartojant didesnę dozę (100 mikrogramų) 18–25 metų amžiaus asmenims (matuojant antikūnų prieš SARS-CoV-2 lygį).

Dažniausiai pasitaikantys šalutiniai poveikiai į vakciną 6–11 metų vaikams yra panašūs į tuos, kuriuos patiria 12 metų ir vyresni asmenys. Tai skausmas, paraudimas ir patinimas injekcijos vietoje, nuovargis, galvos skausmas, šaltkrėtis, pykinimas, vėmimas, pažastų limfmazgių patinimas ar skausmingumas, karščiavimas, raumenų ir sąnarių skausmas. Šis poveikis paprastai buvo lengvas arba vidutinio sunkumo ir praėjo per kelias dienas po vakcinacijos.

„Comirnaty“

EVA Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) rekomendavo skirti stiprinančiąją vakcinos „Comirnaty“ dozę paaugliams nuo 12 metų amžiaus. Vakcinacija „Comirnaty“ vakcina ES šalyse pirminiu dviejų dozių kursu galima asmenims nuo 5 metų amžiaus. Stiprinančiosios dozės skyrimas buvo patvirtintas tik asmenims nuo 18 metų.

CHMP nuomonė priimta įvertinus tarpinius saugumo ir veiksmingumo duomenis, gautus atlikus klinikinį stiprinančiosios vakcinos dozės skyrimą 16 metų amžiaus ir vyresniems pacientams tyrimą, taip pat paskelbtą literatūrą ir poregistracinius duomenis bei realius įrodymus, gautus iš Izraelio, skiepijant jaunus asmenis.

Žmonėms, paskiepytiems pagal pirminį skiepijimo kursą, stiprinančioji dozė skiriama siekiant sustiprinti apsaugą nuo COVID-19 ligos šiai sumažėjus. Komitetas nusprendė, kad turimų įrodymų pakanka daryti išvadą, jog paauglių imuninis atsakas į stiprinančiąją dozę yra toks pat kaip ir suaugusiųjų. Remiantis turimais duomenimis, naujų saugumo problemų nenustatyta.

Parengta pagal Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: