Nuo š. m. gegužės 1 d. įsigalioja naujasis ES padangų ženklinimas (Reglamenas (ES) 2020/740), numatantis detalesnes padangų charakteristikas. Pagal naująjį reguliavimą, padangų ženklinimo etiketėje bus supaprastintos pasipriešinimo riedėjimui bei sukibimo su šlapia danga klasės, taip pat bus nurodomas padangų atitikimas sukibimo ant sniego bei ledo standartams. Naujieji reikalavimai bus taikomi ir autobusų bei sunkvežimių padangoms.

Padangų energijos etiketė leidžia vartotojui pasirinkti labiausiai jo poreikius atitinkančias padangas pagal 3 pagrindines charakteristikas – padangų sukibimą su šlapia danga, pasipriešinimą riedėjimui (degalų naudojimo efektyvumą) ir išorinį triukšmą. Nuo šiol pasipriešinimas riedėjimui ir sukibimas su šlapia danga bus žymimi tik 5 klasėmis (nuo A – efektyviausios, iki E – mažiausiai efektyvios), nebeliekant F ir G klasių. Naujieji energijos simboliai nurodo, kad etiketėje nurodytas degalų vartojimo efektyvumas tinkamas tiek vidaus degimo transporto priemonėms, tiek elektrinėms transporto priemonėms. Ženklinimo etiketės apatinėje dalyje nurodomas išorinio triukšmo lygis, išreikštas decibelais.

Padangoms, kurios tinkamos naudoti esant stiprioms sniego sąlygoms ir (ar) apledėjusiems paviršiams, ženklinimo etiketėje, greta išorinio triukšmo piktogramos, bus nurodomos ir padangų sukibimo su apledėjusiu paviršiumi ir (arba) sniegu piktogramos. Toks žymėjimas taip pat turės būti nurodytas ant tokių padangų šono.

Be minėtų naujovių, ženklinimo etiketėje atsiranda ir QR kodas, pagal kurį pirkėjas ar kitas asmuo, pasinaudojęs išmaniuoju telefonu ar kitu tinkamu skaitytuvu, galės sužinoti daugiau informacijos apie pasirinktas padangas iš Europos Komisijos duomenų bazės.

Padangų energijos etiketė ne tik leidžia vartotojams priimti pagrįstus sprendimus renkantis padangas, tačiau taip pat skatina padangų gamintojus diegti naujoves ir užtikrinti aukščiausios klasės padangas,  kurios naudotų mažiau energijos, būtų saugesnės ir tylesnės.

VVTAT inf.

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Taip pat skaitykite: