Pagal Sveikatos draudimo įstatymą, gydymo įstaigos sąskaitas už praėjusį mėnesį suteiktas gydymo paslaugas pateikia teritorinėms ligonių kasoms (TLK) sutartyse su jomis numatytais terminais. Pastarosios ne vėliau kaip per 30 dienų nuo sąskaitos gavimo dienos jas apmoka.

„Įprastai už lapkritį suteiktas paslaugas gydymo įstaigoms sumokėdavome iki sausio vidurio. Atsiskaityti anksčiau, nei pernai, leidžia šių metų PSDF pajamos. Tai bent iš dalies padės gydymo įstaigoms su jų apyvartinėmis lėšomis, nes stebima, kad nemažai įstaigų, ypač ligoninių, dėl pandeminės situacijos trūksta apyvartinių lėšų. Be to, itin svarbu, kad padidintą darbo užmokestį gautų sunkiomis sąlygomis ir dideliu darbo krūviu dirbantys sveikatos priežiūros specialistai, gydantys ir prižiūrintys COVID-19 liga sergančius pacientus“,– sako G. Kacevičius.

Pasak VLK direktoriaus, dar viena gera žinia yra ta, kad ligonių kasos įsipareigoja apmokėti ir už daugiau paslaugų, nei numatyta sutartyse, suteikusioms gydymo įstaigoms. „Jei gydymo įstaigos ir ligonių kasos sulygtos sumos sumokėti už paslaugas nepakaks – tam bus skiriama papildomai PSDF lėšų“,– teigia G. Kacevičius.

Kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams būtų prieinama kuo daugiau sveikatos priežiūros paslaugų, ligonių kasos 2021 m. pradžioje sutartis pasirašė su 846 gydymo įstaigomis. Iš jų – 249 viešosios sveikatos priežiūros įstaigos ir 597 privačios įstaigos bei jų padaliniai.

Visas sveikatos priežiūros įstaigas ir jų teikiamas paslaugas visoje Lietuvoje galima rasti čia.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: