Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė, kad nuo 2023 m. sausio 1-osios dvigubai didėtų trumpalaikės ir ilgalaikės vaikų ir paauglių ambulatorinės psichosocialinės reabilitacijos paslaugų apmokėjimas. Tokiu būdu tikimasi, kad pagerės šių paslaugų prieinamumas, paslaugas pacientai gaus arčiau savo gyvenamosios vietos.

Taryboje nutarta vaikų ir paauglių ambulatorinės trumpalaikės ir ilgalaikės psichosocialinės reabilitacijos paslaugų bazines kainas prilyginti suaugusiųjų psichosocialinės reabilitacijos paslaugos bazinei kainai. Mat šios paslaugos pagal turinį, teikimo būdą ir sąnaudas yra vienodos. Tokiu būdu ambulatorinės vaikų ir paauglių psichosocialinės reabilitacijos paslaugų bazinė kaina nuo kitų metų didės du kartus ir sieks 58,75 euro.

Šiuo metu sutartis dėl vaikų ir paauglių psichosocialinės ambulatorinės reabilitacijos teikimo su teritorinėmis ligonių kasomis yra sudariusios kelios gydymo įstaigos: VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė, VšĮ Alytaus poliklinika, VšĮ Kauno miesto poliklinika ir VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė. Tikimasi, kad, padidinus šių paslaugų bazines kainas, atsiras daugiau gydymo įstaigų, norinčių sudaryti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamos paslaugos bus teikiamos aktyviau.

Šiuo pokyčiu siekiama, kad kuo daugiau vaikų ir paauglių šias paslaugas gautų ambulatoriškai, arčiau namų, neatitrūkdami nuo savo įprastos gyvenamosios aplinkos. 

Valstybinė ligonių kasa prognozuoja, kad per metus bus teikiama apie 3 000 vaikų ir paauglių ambulatorinės trumpalaikės ir ilgalaikės psichosocialinės reabilitacijos paslaugų. Numatoma, kad iš PSDF šioms paslaugoms finansuoti papildomai prireiks 170 tūkst. eurų. Šios lėšos jau yra numatytos kitų metų PSDF biudžete.

(Freepik nuotr.)

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: