Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikė „Gerumo žvaigždes“ savivaldybių merams ir nevyriausybinių organizacijų atstovams, padėjusiems spręsti šalyje kilusią migrantų krizę.

„Kilę iššūkiai dar kartą patikrino ir patvirtino, kad šaliai sudėtingu metu mokame susivienyti ir kartu su partneriais – nevyriausybinėmis organizacijomis, savivalda ir verslu – galime greitai surasti reikiamus sprendimus“, – renginyje kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ministrė M. Navickienė taip pat padėkojo už susitelkimą, profesionalumą ir geranoriškumą: „Tai pavyzdys, kaip drauge kurti stiprią valstybę, vieningą bendruomenę, telkti bendraminčius ir bendražygius. Tikiu, kad ši nauja patirtis tik dar labiau sustiprins mūsų bendrystę“. 

„Gerumo žvaigždės“ – Vilniaus miesto, Jonavos ir Raseinių rajonų merams

Už aktyvią pagalbą, Pabėgėlių priėmimo centro plėtrą ir ilgametę sėkmingos migrantų priėmimo ir integracijos savivaldybėje patirtį „Gerumo žvaigždė“ šiandien įteikta Jonavos rajono merui Mindaugui Sinkevičiui. 

Už afganistaniečių, talkinusių Lietuvos kariams Afganistane, ir jų šeimų priėmimą, laikinų namų suteikimą „Gerumo žvaigždė“ įteikta Raseinių rajono merui Andriui Bautroniui. 

Už geranoriškumą ir skubią pagalbą pasirūpinant pažeidžiamais migrantais, steigiant naują Pabėgėlių priėmimo centro padalinį pažeidžiamiesiems migrantams  „Gerumo žvaigžde“ apdovanotas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Įvairiapusę pagalbą mūsų šaliai susidūrus su migracijos iššūkiais teikė dar 9 šalies savivaldybės: Ignalinos raj., Švenčionių raj., Vilniaus raj., Šalčininkų raj., Varėnos raj., Lazdijų raj., Druskininkų, Alytaus raj. ir Alytaus m. 

„Gerumo žvaigždės“ – ir nevyriausybinėms organizacijoms

Nevyriausybinių organizacijų ir savanorių susitelkimas, ilgametė patirtis, kompetencija ir profesionalumas padėjo rasti sprendimus nuolat besikeičiančioje situacijoje.

Už neįkainojamą pagalbą valstybei humanitarinėje srityje, žmonių gyvybių ir orumo saugojimą, pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms Lietuvoje „Gerumo žvaigždė“ įteikta Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinei sekretorei Kristinai Meidei.

Už aktyvią pagalbą, sprendžiant vienišų, vargstančių ir krizių paveiktų žmonių socialines problemas, „Gerumo žvaigžde“ apdovanota Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė. 

Už indėlį valdant migrantų krizę padėkos įteiktos Maltos ordino pagalbos tarnybai, visuomeninei organizacijai „Gelbėkit vaikus“ ir „Maisto bankui“.  

Renginio metu verslo atstovams tartas „ačiū“ už pagalbą ir greitą reakciją atliepiant migrantų svarbiausius poreikius. „Jūsų skirta pagalba daiktais ar suteiktos paslaugos padėjo pažeidžiamiems migrantams įsikurti Lietuvoje, neprarasti žmogiškojo orumo, nesijausti atstumtais. Jūsų dėka net vaikai, būdami toli nuo namų, jiems visai naujoje aplinkoje, gali žaisti ir mokytis“, – renginio metu sakė ministrė M. Navickienė. 

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje ir Naujininkuose apgyvendinti patys pažeidžiamiausi migrantai. Šiuo metu Rukloje gyvena 760 migrantų, Naujininkuose yra apsistoję beveik 180 gyventojų, Raseiniuose – 89 pabėgėliai iš Afganistano.
 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: