Senamiesčio  gimnazija jau ne vienerius metus aktyviai dalyvauja tarptautiniame projekte „MEPA“ (Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės). Sėkmingi praėjusių mokslo metų veiklos rezultatai gimnazijai vėl  suteikė ambasadorės vardą bei galimybę aktyviausiems gimnazistams jau penktą kartą  aplankyti EP būstinę Strasbūre (Prancūzija), dalyvauti Euroscolos renginyje, jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Lietuvai atstovauti išvyko jaunieji ambasadoriai Aušrinė Božikaitė, Aistė Januškevičiūtė, Liepa Maciulevičiūtė, Rugilė Talalytė, Kamilė Machmudova, Lukas Antipovas, Rojus Malinauskas, Justas Marcinkevičius ir projekto koordinatorė mokytoja Laima Statkevičienė.

Pakeliui į Strasbūrą gimnazistai lankėsi Prahoje, Liuksemburge, Kocheme, Drezdene, kur praplėtė akiratį, patyrė puikių emocijų, įgavo žinių ir patirčių, pajuto europietiško gyvenimo dvelksmą ir pasiruošė rimtam darbui Europos Parlamente.

Šių metų Euroscola renginio tema - demokratija. Išklausę EP prezidentės Robertos Metsolos sveikinimo jaunieji parlamentarai pateikė nemaža rūpimų klausimų, diskutavo,  kaip užtikrinti tvarią ES demokratijos ateitį,  grįstą aktyviu kiekvieno iš mūsų dalyvavimu.  Antroje dalyje - diskusijoje „Dėl ES nulinės taršos siekio“ -  pagal suskirstytas pozicijas teikė savo pasiūlymus, reiškė nuomones, kaip užtikrinti švarų orą, vandenį, dirvožemį, sveikas ekosistemas ir sveiką gyvenamąją aplinką. 

Gimnazistai įsitikino, kad dalyvauti MEPA projekte verta, tai liudija įgytos žinios apie ES aktualijas ir teikiamą naudą,  tobulesni  organizaciniai įgūdžiai, kurie tikrai pravers  vedant pamokas bendraamžiams, organizuojant renginius. Ir, žinoma, neįkainojama  galimybė dalyvauti tarptautiniuose Europos Parlamento organizuojamuose renginiuose, tokiuose kaip „Euroscola“. 

Jonavos senamiesčio gimnazijos inf. 

 

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: