Vykstant į kai kurias egzotines šalis būtina pasiskiepyti nuo geltonosios karštligės (kitaip dar vadinamos geltonuoju drugiu). Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad  šiuo metu  geltonosios karštligės vakcinos gamintojo atstovo Lietuvoje  teigimu, yra sutrikusi vakcinos gamyba, todėl gydymo įstaigose jos nėra. Pasak gamintojo atstovo, vakcinos pristatymas į Lietuvą numatomas vasario mėnesį.

Pastaruoju metu gyventojai, norintys prieš kelionę pasiskiepyti nuo šios ligos, kreipiasi į NVSC, norėdami sužinoti, kada ir kur bus galima tai padaryti, tačiau pažymime, kad NVSC nėra atsakingas už asmens sveikatos priežiūros įstaigų, skiepijančių keliautojus komercinėmis vakcinomis,  aprūpinimą  ir vakcinų trūkumą. Reaguodami į gaunamus paklausimus nuolat bendraujame su vakcinos gamintojo atstovu Lietuvoje, kad galėtume skambinantiems suteikti informaciją apie galimas alternatyvas.  

Pasitikrinti, nuo kokių užkrečiamųjų ligų rekomenduojama arba būtina pasiskiepyti vykstant į užsienio šalis, galima čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/skiepai-keliautojams

NVSC info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: