Šiandien, Santarvės aikštėje, priešais savivaldybę, praeivių žvilgsnius traukė balta palapinė, į kurią užsukti kvietė projekto "Būk modernus - keisk ratus" atstovai.

Jonaviečiai, užsukę į palapinę, su virtualios realybės akiniais „vaikščiojo“ po žmogaus organizmą ir matė, kaip jį veikia aplinkos tarša. Miestiečiai buvo kviečiami sudalyvauti dviračio mynimo iššūkyje, viktorinoje, sužinoti, kiek CO2 gali sutaupyti važiuodami šia transporto priemone. Šios interaktyvios veiklos skatina keisti įpročius ir mieste judėti ne nuosavu automobiliu, o rinktis alternatyvius, netaršius susisiekimo būdus.

„Atvykom iš Vilniaus, keliaujam po visą Lietuvą su Aplinkos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros inicijuotu projektu „Būk modernus - keisk ratus“. Mes juo norime parodyti, kaip svarbu keisti judėjimo įpročius, kad taršius automobilius reikia keisti ir rinktis kitas darnaus judėjimo priemones.

Per dieną aplankome du miestus. Šiandien jau buvome Garliavoje, dabar – Jonavoje. Džiaugiuosi, kad žmonės domisi, klausinėja, net ir tie, kurie atvyksta prie mūsų su dviračiais, rodo susidomėjimą ir gilina žinias apie darnų judumą. O tie, kurie dar nepasirinko dviratės transporto priemonės, po pokalbio su mumis pažada, kad labiau galvos apie aplinkosauginę problemą ir rinksis darbų judėjimą.   

Pati esu kilusi iš Jonavos, čia gimiau ir augau, tad tikrai labai smagu tokį projektą pristatyti savo kraštiečiams, juolab, kad Jonavoje puikiai sudarytos sąlygos keisti judėjimo įpročius – skatinu išvystytais dviračių takais judėti pasirinkus dviračius, paspirtukus ar keliauti pėsčiomis“, - sakė projekto  "Būk modernus - keisk ratus" atstovė Karolina Derbutaitė. 

Be interaktyvių renginių vyksta transliacijos per televiziją, komunikacija socialiniuose tinkluose, skelbiami straipsniai nacionaliniuose leidiniuose, regioninėje spaudoje, internete. Daugiau įdomios ir naudingos informacijos apie projektą, darnų judumą rasite čia. 

Taip pat parengta speciali skaičiuoklė, kuri leidžia įvertinti, kiek kainuoja kelionė viena ar kita transporto priemone – įvairių rūšių automobiliais, autobusu, traukiniu, dviračiu, paspirtuku, kaip ji teršia aplinką, kiek trunka, kokio fizinio aktyvumo reikalauja ir kt.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: