„Gatvių apšvietimo infrastruktūros modernizavimas prisideda ne tik prie strateginių Lietuvos tikslų energijos vartojimo efektyvumo srityje, bet taip pat ženkliai gerina kiekvieno žmogaus kasdienį gyvenimą – miestuose, miesteliuose ar kaimo vietovėse taps šviesiau ir saugiau tamsiuoju paros metu“, – sako energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Šiam konkrečiam projektui Energetikos ministro įsakymu buvo skirta 233 tūkst. eurų. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 13 prioriteto „Veiksmų, skirtų Covid-19 pandemijos sukeltai krizei įveikti, skatinimas ir pasirengimas aplinką tausojančiam, skaitmeniniam ir tvariam ekonomikos atgaivinimui“ priemonę „Gatvių apšvietimo modernizavimas“.

VšĮ „Inovacijų agentūrai“ atlikus patikrą Jonavos rajono savivaldybės įgyvendintame projekte nustatyta, kad atlikti visi projekto fiziniai darbai bei pasiekti projekto sutartyje numatyti stebėsenos rodikliai - modernizuota 686 vnt. šviestuvų moderniais LED technologijų šviestuvais Bukonių, Šveicarijos, Kulvos, Šilų, Užusalių, Upninkų, Žeimių seniūnijų gatvėse bei atnaujinta su apšvietimo sistema susijusi infrastruktūra.

Energijos vartojimo efektyvumo didinimas bei atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, derantys su aplinkos oro taršos mažinimu yra vieni iš svarbiausių Lietuvos energetikos nacionalinių tikslų.

Artimiausiu metu apšvietimo sistemos bus atnaujintos daugiau nei pusė visų Lietuvos  savivaldybių – Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos mieste ir rajone, Šiaulių mieste ir rajone, Panevėžyje, Plungėje, Ukmergėje, Marijampolėje, Alytuje,  Biržuose, Trakuose, Druskininkuose, Kretingoje, Visagine, Kazlų Rūdoje, Pilviškiuose, Virbalyje, Kybartuose, Utenoje, Lentvaryje, Šilutėje, Vilkaviškyje, Širvintose, Kaišiadoryse, Palangoje, Skuode, Telšiuose, Molėtuose, Kėdainiuose.

Planuojama, kad įgyvendinus visus projektus bus atnaujinta  beveik 74 000 vnt. šviestuvų, o taip pat elektros kabeliai, atramos, įdiegtos išmaniosios technologijos. Tai leis per metus  sutaupyti iki  20 GWh elektros energijos ir taip kasmet sumažinti savivaldybių patiriamas išlaidas gatvių apšvietimo eksploatacijai ir priežiūrai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: