Jau šiandien, gruodžio 1-ąją, Jonavoje bus įžiebta pagrindinė Kalėdų puošmena – Sąjūdžio aikštėje pastatyta eglė.  Šiais metais Jonava sužibs aukso spalva. Visus papuošimus mieste jungia viena tema – „Auksinė giria”. Tiek jonaviečių, tiek miesto svečių lauks ir Jonavos vizitine kortele tapęs kalėdinių eglučių miestelis.


Atsigręžia į tradicinę puošybą


Jonavos puošyba rūpinosi UAB „Lumidėja”. Kaip pasakoja jos vadovas Karolis Balvočius,  puošiant gatves bei pagrindinę eglę, t.y. metalinį karkasą apdengtą eglių šakomis, naudoti klasikinės puošybos elementai. 


„Matome, kad šiais metais vyrauja noras puoštis naudojant tradicinius kalėdinius simbolius. Tą ir darėme ne tik Jonavoje, bet ir kituose miestuose, kur vykdėme darbus.


Jonavoje pamatysime kalėdinius elniukus, eglę, puoštą šiltai geltona girlianda bei kitus papuošimus, atspindinčius Kalėdų girios temą.


Visi darbai baigti dar trečiadienį. Lieka laukti eglės įžiebimo”, – sakė Karolis Balvočius.

Ir mažiems, ir dideliems


Eglės įžiebimo šventė „Uždegam Kalėdas” vyks Sąjūdžio aikštėje. Ji prasidės 17.30 val. Renginį organizuojantis Jonavos kultūros centras pasirūpino, kad pramogų čia rastų kiekvienas.


Pasirodys vaikų popgrupė „Natukai“, šokių grupė „Contempo“, šokių namų ,,Melgė“ balerinos, atlikėja Elvija Zvicevičiūte, o šventinį koncertą vainikuos šių metų Eurovizijos dalyvės Monikos Linkytės pasirodymas ir fejerverkai.
Sulauksime ir Kalėdų Senelio bei Jonavos miesto simboliu tapusio Žibinčiaus. Jiems atvykus bus įžiebta pagrindinė Jonavos miesto eglė ir miesto bei rajono organizacijų sukurtas kalėdinių eglučių miestelis. 


Susidomėjimas tik auga


Pastarasis Jonavą puošia jau penktus metus. Jo idėjos iniciatorius Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius džiaugiasi, kad jonaviečiai į kvietimą kartu papuošti savo miestą kasmet atsiliepia vis gausiau. Šiais metais tokį norą išreiškė daugiau nei 100 įmonių bei bendruomenių.


,,Miestelyje turime 103 eglutes. Vis dar galime sakyti, kad nepasiekėme jų piko, nes kiekvienais metais eglučių skaičius tik auga. 

Tai reiškia, kad įvairios bendruomenės, organizacijos, įstaigos mielai dalyvauja šioje iniciatyvoje, nori parodyti save, savo išmonę, kūrybiškumą. Mane tas tikrai labai džiugina, nes sukuriame šventę patys sau. 

Ko gero, netgi reiktų pasvarstyti, kas yra didesnė Jonavos šventinė puošmena – ar ta centrinėje aikštėje stovinti eglė, ar per 100 įvairiaspalvių, nuostabių ir viena už kitą gražesnių eglučių", –  kalbėjo M. Sinkevičius.

Specialus autobusas

Meras atskleidžia, kad gyventojai sulauks dar vienos staigmenos – kalėdinio autobuso. Šventiškai papuoštas autobusas kursuos ir tarpmiestiniu maršrutu Jonava – Kaunas. Tikimasi, kad juo noriai naudosis šventiškai nusiteikę gyventojai, planuojantys aplankyti papuoštą mūsų miestą.

Dvi eglės 


Be pagrindinės miesto eglės šįvakar visu gražumu suspindės ir UAB ,,Jonavos paslaugos” žaliaskarė. Ji pastatyta Jonavos Joninių slėnyje.


Šiais metais „Jonavos paslaugos” nusprendė visus pradžiuginti tikra, įspūdingu dydžiu išsiskiriančia egle. Ją padovanojo Kulvoje gyvenanti Reginos ir Audriaus šeima.


Atskleidžiama tik tiek, kad eglutė papuošta auksinėmis bei sidabrinėmis dekoracijomis. Kaip ji atrodys galutiniame variante, pamatysite apsilankę Joninių slėnyje.


Tiesa, pastarasis nuo sekmadienio virs ir slidinėjimo mėgėjų traukos objektu – tądien atidaromas Jonavos slidinėjimo centras. 


Miesto puošmena


Kaip atskirą puošybos elementą verta paminėti ir Jonavos pėsčiųjų tiltą. 2021-aisiais metais atidarytas statinys šventiniu laikotarpiu kasmet džiugina praeivius.


Dabar jis papuoštas šiltos geltonos spalvos girliandomis, apjungusiomis tūkstančius mažyčių lempučių.


Visgi, kaip sakoma, geriau vieną kartą pačiam pamatyti nei 1000 kartų išgirsti. Tad visi keliai šiandien veda ne kur kitur, o į Jonavą!

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: