Ilgąjį savaitgalį Lietuvoje šurmuliavo Joninės, o Vokietijoje kasdien kilo dramos EURO 2024 stadionuose, vienus versdamos rėkti iš laimės, kitus – parklupus verkti, stebint tūkstančiams futbolo aistruolių.  

Birželio 22 d. pirmąją savo pergalę čempionate iškovojo Belgijos rinktinė, 2:0 įveikdama Rumunijos futbolininkus.  

Kitose varžybose sakartveliečiai su čekais sužaidė lygiosiomis (1:1).  

Tą pačią dieną Portugalija įveikė Turkiją (3:0) taip užsitikrindama patekimą į kitą etapą.  

Sekmadienį, birželio 23 d. čempionato žiūrovus ir dalyvius sukrėtė kraupi vengrų futbolininko B. Varga trauma. Vengrijos futbolo federacija pranešė, kad po B. Varga susidūrimo su škotų vartininku Angusu Gunnu, žaidėjas neteko sąmonės ir patyrė smegenų sutrenkimą. Jam lūžo keli veido kaulai, ligoninėje turėtų būti atlikta operacija. Nors ir mače neteko vieno futbolininko, Vengrijos komanda sugebėjo palaužti Škotijos rinktinę, kuri liko paskutinė grupėje.  

Joninių dieną, birželio 24-ąją, čempionato šeimininkė Vokietija tik per plauką sužaidė lygiosiomis su Šveicarijos rinktine rezultatu 1:1, užsitikrindama pirmąją vietą grupėje ir garantuotą vietą kitame etape.  

Toks pats rezultatas ,,ištiko” Kroatijos rinktinę: rinktinės žvaigždė L. Modrič nepataikė 11 metrų baudinio, tačiau savo klaidą ištaisė įspirdamas užtikrintą smūgį į priešininkų vartus. L. Modrič tapo Geriausiu rungtynių žaidėju ir kol kas vyriausiu pasižymėjusiu čempionato žaidėju. Vis dėlto kroatų mačas su italais baigėsi ašaromis: paskutinę žaidimo minutę Italija išlygino rezultatą, aplenkdama kroatus grupės lentelėje.  

Tą patį vakarą Ispanija užbaigė Albanijos pasirodymą čempionate, nugalėjusi 1:0.  

Šiandien laukia naujos dramos aikštelėje: 19 val. Lietuvos laiku Prancūzija susitiks su Lenkija, o Nyderlandai su Austrija, 22 val. EURO 2024 kovos tęsis tarp Danijos ir Serbijos, Anglijos ir Slovėnijos.  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: