Pastarosiomis dienomis skirtingose ,,Facebook" grupėse vis pasirodo diskusijos apie rupios druskos trūkumą parduotuvėse - gyventojai pasigenda konkrečiai mėlynoje pakuotėje supakuotos prekės, kuri, anot virtuvėje sukinėtis mėgstančių  žmonių, itin tinka sūdyti mėsai ar gaminti marinuotus, ilgai negendančius maisto produktus. Dėl to paties klausimo į portalo jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi ir jonavietė Regina, svarstanti, kad galbūt minėtą druską išpirko arba ši  gaminama Rusijoje ir tai paskatino Lietuvos prekybos centrus atsisakyti šio produkto? 

,,Pirkdavau šią druską ,,Maximoje"  arba ,,Iki", o dabar jos nėra nei ten, nei ten. Kodėl? Ar situacija keisis, o gal ji buvo Rusiška ir tai lėmė šios druskos atsisakymą? Aišku, yra kitokios druskos, tačiau smalsu, kas lėmė tokią situaciją? Negi žmonės tiesiog išpirko ją?", - teiravosi skaitytoja.

Susisiekus su „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktore Ernesta Dapkiene paaiškinta, kad druska „Artyomsol“ yra ukrainietiškos kilmės.

,,Visas rusiškos ir baltarusiškos kilmės prekes esame išėmę iš savo lentynų. Be to, rusiškos kilmės druskos seniai savo asortimente neturime, o baltarusišką druską iš prekybos išėmėme dar prieš mėnesį.

Alternatyvių druskos tiekėjų paieška vyksta jau kurį laiką. Buvome gerokai padidinę ukrainietiškos druskos kiekius. Deja, druskos gamyklos veikla Ukrainoje buvo sustabdyta dėl dabartinės situacijos.

Druskos paklausa iš tiesų išaugo praėjusią savaitę, kaip ir kitų ilgo galiojimo prekių. Smarkiai išaugus paklausai, turime prie jo priderinti tiekimo grandinę.

Šiuo metu mūsų asortimente yra druskos iš Lenkijos, Kroatijos, Slovėnijos, Ispanijos, Belgijos ir Pakistano“, - pasakojo E. Dapkienė.

Taip pat priminta, kad  apie prekės kilmę rašoma ant jos etiketės.  Ją visada galima patikrinti ir pasinaudojus barbora.lt, net neinant į parduotuvę.

 UAB ,,Palink" komunikacijos vadovė Vaida Budrienė patvirtino, kad aptartos druskos nėra ir ,,Iki" parduotuvėse. Tai taip pat lėmė ne kas kitas, o dabartinė situacija Ukrainoje.

Tikimasi, kad tiekimą su laiku pavyks atnaujinti, tačiau dėl galimybės įsigyti rupios druskos parduotuvėse nerimauti nereikėtų - ją gamina ir kitos įmonės, papildančios parduotuvių lentynas ir šiuo metu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: