Atsižvelgdama į stebimą sergamumo COVID-19 liga kilimą kai kuriose šalyse, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš trečiųjų šalių, taikant iki šiol galiojusias išimtis tam tikroms valstybėms ir asmenų kategorijoms. Operacijų vadovo sprendimu atvykstantiems į Lietuvą iš trečiųjų šalių nuo kovo 31 d. panaikinamas reikalavimas pildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Keleivio anketą.

 

Kaip ir iki šiol, atvykti į Lietuvą be jokių apribojimų ir papildomų dokumentų galės užsieniečiai iš Europos Sąjungos (ES) valstybių, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto.

 

Atvykimas trečiųjų šalių piliečiams ir teisėtai tose valstybėse gyvenantiems asmenims ir toliau bus draudžiamas, tačiau draudimas nebus taikomas valstybėms, kurios yra prisijungusios prie ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos (Albanijai, Armėnijai, Farerų saloms, Izraeliui, Jungtinėms Amerikos Valstijoms, Jungtiniams Arabų Emyratams, Juodkalnijai, Libanui, Moldovai, Marokui, Naujajai Zelandijai, Panamai, Sakartvelui, Salvadorui, Serbijai, Singapūrui, Šiaurės Makedonijai, Taivanui, Tailandui, Tunisui, Togui, Turkijai, Ukrainai, Urugvajui, Žaliojo Kyšulio Respublikai), taip pat valstybėms, įtrauktoms į ES lygmeniu nustatytą trečiųjų šalių, kurių gyventojams neturėtų būti taikomi kelionių ribojimai, sąrašą, kuris yra skelbiamas ČIA.

 

Užsieniečiams iš kitų trečiųjų šalių leidžiama atvykti tik pagal išimtis, kurios numatytos 2020 m. vasario 26 d. Vyriausybės nutarimo Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ 2.3 papunkčiu.

 

Primename, kad Lietuvoje taikomų vakcinacijos arba persirgimo kriterijų neatitinkantiems keliautojams iš trečiųjų šalių būtina išsitirti dėl COVID-19 ligos. Vykstantys lėktuvais, autobusais, keltais ir kitokiu vežėjų transportu turi atlikti PGR tyrimą prieš kelionę ir neigiamą rezultatą pateikti vežėjui lipdami į transporto priemonę. Keliaujantys savo transportu gali atlikti PGR tyrimą prieš kelionę arba per 24 valandas nuo atvykimo registruotis mokamam PGR ar antigeno tyrimui Lietuvoje, savo pasirinktoje laboratorijoje arba gydymo įstaigoje.

 

Reikalavimas atvykstant iš trečiųjų šalių turėti neigiamą tyrimo rezultatą netaikomas asmenims, kurie:

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: