Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje V. B. buvo nuteista pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (BK) 201 straipsnio 1 dalį už tai, kad tris kartus įvairiems asmenims pardavė naminių alkoholinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra nuo 38,7 iki 42 proc.: 0,18 litro alkoholinio gėrimo už 1,20 Eur, 0,9 litro – už 7 Eur ir 0,65 litro – už 4 Eur.

Už šiuos nusikaltimus nuteistajai paskirta laisvės atėmimo bausmė vieneriems metams vienam mėnesiui, bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams keturiems mėnesiams.

Nuteistoji prašė jos padarytas nusikalstamas veikas pripažinti mažareikšmėmis ir atleisti ją nuo baudžiamosios atsakomybės remiantis BK 37 straipsniu, nes buvo užfiksuoti tik trys naminio stipriojo alkoholinio gėrimo pardavimo faktai, parduotas nedidelis kiekis gėrimų už nedidelę 12,20 Eur sumą.

Pagal BK 201 straipsnio 1 dalį baudžiamas tas, kas turėdamas tikslą realizuoti neteisėtai gamino, laikė, gabeno naminius stipriuosius alkoholinius gėrimus, nedenatūruotą ar denatūruotą etilo alkoholį, jų skiedinius (mišinius) arba juos realizavo. Padaręs šį nusikaltimą asmuo gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pažymėjo, kad nuteistoji V. B. jau ilgą laiką sąmoningai nepaiso teisės aktų reikalavimų bei draudimų, sistemingai verčiasi neteisėta veikla (2015–2016 m. 16 kartų bausta administracine tvarka, buvo teisiama už analogiškus nusikaltimus pagal BK 201 straipsnio 1 dalį (iš viso už šešias veikas)). Toks nuteistosios veikų sistemiškumas ir tęstinumas rodo jos didesnį pavojingumą ir nuolat kelia grėsmę valstybės saugomiems interesams, tokiems kaip ekonomikai bei verslo tvarkai. Nuteistoji savo elgesio nepakeitė, nors jai daug kartų buvo taikoma administracinė ir baudžiamoji atsakomybė, todėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija nenustatė pagrindo taikyti BK 37 straipsnio nuostatas ir atleisti V. B. nuo baudžiamosios atsakomybės dėl padarytų veikų mažareikšmiškumo.

Taigi V. B. liko galioti paskirta laisvės atėmimo bausmė vieneriems metams vienam mėnesiui, bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams keturiems mėnesiams.

Bylos Nr. 2K-219-719/2023 (aktyvi nuoroda). Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: