Jau įvykusiose snieglenčių laisvojo akrobatinio stiliaus rungties moterų ir vyrų atrankose bei finaluose, triukus atliekančius sportininkus galima buvo stebėti įspūdingame sniego parke. ,,Kolegos iš Latvijos, šiuo metu dirbantys Kinijoje, suprojektavo ir pastatė unikalų kūrinį. Sniego parke esanti ,,Didžioji siena”, kurios elementai siekia 3 ir daugiau metrų aukštį, ne tik atkartoja Kinijos kultūrinio paveldo objektą, bet ir tarnauja kaip apsauga nuo stipraus vėjo. O tai buvo būtina, nes ,,Slaptojo sodo” kurorte (,,Secret Garden Resort”), kur vyksta varžybos, nuolat vyrauja stiprūs vėjai, trukdantys sportininkams daryti aukštus šuolius ir kitus triukus ore. Įdomu yra tai, kad šame kurorte niekuomet nesninga, taigi visas sniegas yra dirbtinis”, - pasakoja ,,We Build Parks” vadovas Lietuvoje Tomas Jakovlevas.
 
Tai jau antrasis Olimpinis sniego parkas, statytas ,,We Buil Parks” kompanijos. Lyginant darbus su 2018 metais vykusiais Pietų Korėjoje, šiemet jungtinė latvių bei vokiečių komanda dirbo pagal labai griežtus kokybės reikalavimus ir ,,Covid” saugos reikalavimus. Jiems buvo suteikta visa reikiama naujausia technika , įskaitant ir traktorius, aprūpintus kompiuterine įranga, kuri centimetrų tikslumu rodo, kiek sniego reikia suformuoti vienai ar kitai konkrečiai figūrai ar net tiksliam jos kampui. Ši išmani įranga, žinoma, pagreitino parko statybų procesą, tačiau darbo sąlygos visuomet išliko labai atšiaurios. Dieną, šviečiant saulei, kurorte vidutinė temperatūra siekia -17 laipsnių, tačiau dėl vyraujančio stipraus vėjo jaučiasi tarsi būtų -28 laipsniai.
 
,,Mūsų komanda liks Kinijoje iki Olimpinių žaidynių pabaigos. Po kiekvienos dienos, parką reikia sutvarkyti ir paruošti kitoms varžyboms. Labai dažnai organizatoriams prireikia techninių konsultacijų, kurias galime suteikti tik mes. Ir, žinoma, parko dalis nuolat adaptuojame ir tobuliname pagal sportininkų pastabas bei pastebėjimus. Pasibaigus žiemos sezonui, mūsų kompanija stato dviračių parkus, todėl esame įpratę dirbi labai glaudžioje komandoje su užsakovais bei sportininkais. 2021 m. Lietuvoje pastatėme Jonavos dviračių parką. Šiemet trasą statysime Šiauliuose”, - apie darbų specifiką pasakoja T. Jakovlevas.
 
Pasibaigus žiemos Olimpinėms žaidynėms, ,,We Build Parks” komanda skris tiesiai į Sakartvelą, kur statys laisvojo akrobatinio stiliaus sniego parką Pasaulio Taurės varžyboms. Toliau laukia 2023 m. Pasaulio Čempionato sniego parkas.
,,We Build Parks” inf. 


Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: